Драматичното късно равенство 2:2 на Барселона в Севиля доближи момчетата на Ернесто Валверде само на 90 минути от рекорда на Реал Сосиедад от 38 поредни шампионатни мача без поражение.

Както е известно, Севиля водеше с 2:0 до 88-ата минута, но още преди изтичането на редовното време Барса осъществи невероятен футболен блиц-криг, изравнявайки след голове на Луис Суарес и Лионел Меси.

Рекордът на баските е поставен в два сезона - 1978/79 и 1979/80. В момента Барса има 37 поредни мача без загуба, като 30 от тях са през настоящата кампания. Последното поражение на "блаугранас" за първенство дойде на 8 април миналата година в Малага.

Така при победа над Леганес на стадион "Ноу Камп" идната седмица, Барселона ще изравни най-дългата серия без загуба в испанския елит.