Тотнъм започна силно в контролите, след като срази шотландския Хартс като гост с 5:1 в двубой в Единбург.

Ангелос Постекоглу използва доста от основните си играчи, като Бренан Джонсън откри малко преди почивката, а след като скоро след нея Лорънс Шаклънд изравни, Шпорите се развихриха.

Постекоглу направи очаквано доста смени, но младоците се включиха отлично, като именно те бяха в основата на разгрома. Попаденията вкараха Уил Ланкшиър, Мики Мур, Джед Спенс и Ашли Филипс гостите спечелиха категорично.

Новите попълнения Арчи Грей и Лукас Бергвал също записаха минути, а по едно полувреме играха важни футболисти като Педро Поро, Скип, Бисума, Мадисън, Кулушевски, Вернер, Джонсън и капитанът Хюн Мин Сон.

След мача босът Постекоглу бе запитан как ще коментира слуховете, че може да поеме Англия, като заяви, че в момента води Тотнъм и не мисли за нищо друго, но все пак изтъкна, че в бъдеще нищо не се знае и се е чувствал доста добре начело на Австралия в продължение на 4 години.