Най-добрата ни тенисистка Цветана Пиронкова приключи участието си на супер турнира от категорията “Премиер” в Доха с общ награден фонд 2 168 400 долара.

След двете си великолепни победи на старта на кампанията си в катарската столица, преди минути пловдивчанката допусна поражение от поставената под номер 5 в основната схема Марион Бартоли с 0:2 сета, в отделните части 3/6, 3/6.

Двубоят започна със солиден сервис гейм за българката, но Бартоли отговори подобаващо и взе подаването си на нула, като упражнението се повтори и в следващите два гейма.

При 2/2 Цвети допусна пробив, като не след дълго преднината на французойката вече набъбна на 5/2 и въпреки че пловдивчанката върна единия от брейковете, тя така и не успя да предотврати загубата на първия сет – 3/6.

Втората част обаче започна много позитивно за Цвети, с пробив още в първия гейм, но отговорът на Бартоли бе колкото бърз, толкова и категоричен и след серия от четири последователно спечелени гейма, тя на практика уби всякаква интрига в двубоя.

Така след час и 25 минути игра първата ракета на “петлите” се класира за четвъртфиналите, а за Цвети освен 70-те точки, които ще добави към актива си, остана и чека за 22 000 долара.