Арина Сабаленка спечели за рекордния трети път Мастърс турнира в Ухан (Китай). Във финала световната №2 победи с 6:3, 5:7, 6:3 представителката на домакините Цинвън Чжън за 2 часа и 41 минути игра.

По този начин тенисистката от Беларус запази перфектната си серия в Ухан, където има 17 победи в 17 мача. Освен това за нея титлата е пета на китайска земя, което също рекорд в оупън ерата на женския тенис. Общо трофеят е под номер 17 във витрината на Сабаленка и четвърти през 2024 година.

Тя бе близо да реши мача в два сета, след като поведе с 2:1 гейма с пробив във втория сет, но олимпийската шампионка Чжън отговори с три пробива и изравни сетовете.

В решителната трета част силите на китайката привършиха и тя допусна изоставане от 0:3 гейма с два пробива, което се оказа решаващо за изхода на финала.