Александър Везенков отново бе над всички, за да изведе Олимпиакос до победа над Олимпия Милано с 89:68 в 3-ия кръг на Евролигата.

За по-малко от 24 минути игра българинът завърши с 22 точки и коефициент на полезно действие от 31, давайки сериозна заявка отново за №1 на кръга. Отборът му пък спечели лесно и записа втори триумф през сезона.

Везенков започна ударно, като откри резултата още в първите секунди след поднасяне и отлична комбинация, а след това наниза 2 тройки от двата ъгъла за аванс от 12:2. Още в първата четвърт българинът бе с 12 точки и 4 борби, но разликата намаля до 23:17, като в един момент гостите дори поведоха.

Във втората част домакините запазиха контрола, като водеха с 12 на почивката при 39:27, а Шакил Маккисик също имаше 12 точки.

В третата четвърт разликата се вдигна до 15 преди серия от 11:0 да върне италианците в сблъсъка. Олимпиакос обаче затегна защитата, а с няколко наказателни удара и тройка на Везенков, предимството пак се увеличи до 63:48 преди последните 10 минути, в които мачът се доиграваше.

Българинът вече бе с 22 точки, а до края не се разписа. Той приключи с 6 от 11 в стрелбата, като бе 3 от 5 отдалеч. Освен това добави 1 асистенция, 2 откраднати топки и 6 пъти бе фаулиран. Съотборникът му Шакил Маккисик също бе силен и завърши с 22 точки за успеха.

Кръгът предложи и 2 изненади. Цървена Звезда разби като гост Фенербахче със 76:57 и остана без загуба, записвайки трети пореден успех. Новакът Париж пък спечели с 84:80 срещу шампиона Панатинайкос, след  като водеше почти през цялото време.

Останалите резултати: Макаби – Анадолу Ефес 93:91, Алба – АСВЕЛ 84:79, Виртус – Жалгирис 68:71, Баскония – Реал Мадрид 76:72, Партизан – Байерн 86:78.