
Стеф Къри бе обявен за Батман на Голдън Стейт Уориърс от съотборника си Джими Бътлър, сле като двамата класираха Войните за плейофите в НБА.
Стеф наниза 37 точки, а Джими добави цели 38 за трудната победа над Мемфис със 121:116, при която калифорнийци профукаха 20 точки аванс.
„Мисля, че всеки отбор има шанс с мен в тима. Същото обаче се отнася и за Стеф. Той е моят Батман, а за мен няма проблем да бъда Робин“ заяви Бътлър след трудни успех, който прати тима в сблъсък с Хюстън.
Къри реализира 15 точки в последната четвърт, като вкара серия трудни стрелби, а тимът му определено изглежда дори фаворит срещу твърде младия и неопитен отбор на Ракетите. Това ще е 5-и сблъсък между двата отбора в плейофите, като предишните 4 бяха спечеление от Уориърс в периода 2015-2019.
„Казах на Дреймонд, че е направо лудост, след като играем отново с Хюстън. Разбира се те са съвсем различна версия на предишния отбор, но предизвикателството е страхотно“ заяви Стеф след триумфа.
На Изток Коул Антъни влезе от пейката и наниза 26 точки, а Орландо срази Атланта със 120:95, за да си осигури среща с Бостън в първия кръг.
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар