Уикендът за феновете на Реал Мадрид завърши по възможно най-добрия начин, след като баскетболистите на клуба приключиха сезона на кръвния съперник Барселона.

Белите спечелиха с 95:92 като гости и затвориха полуфиналната серия в първенството с 3-0 успеха, за да стигнат до финала, който е 12-и за тях в последните 13 сезона.

Там те ще срещнат Уникаха или Мурсия,  при които резултатът е 2-1 победи за Мурсия, който ще бъде домакин в 4-ия сблъсък в понеделник вечерта.

Мачът в „Палау Блауграна“ мина през многобройни изравнявания и смени на водачеството, а развръзката настъпи в последните 2 минути.

Барса дръпна с 90:87 след тройка на Нико Лапровитола, но Реал изравни с 3 наказателни, след което Факундо Кампацо проби и вкара с поднасяне по-малко от минута преди края.

Алекс Абринес пропусна отворена стрелба от тройката за Барса, а Белите  овладяха и отново Кампацо превзе коша, което на практика реши всичко, особено след като домакините пропуснаха след това на два пъти изстрели от дистанция.