Бостън си гарантира най-добрия баланс в НБА след редовния сезон и домакинско предимство в плейофите, след като срази Оклахома Сити със 135:100.

Гостите играха без най-добрите си играчи Шей Гилджъз-Аликзандър и Джейлън Уилямс и не успяха да се противопоставят на опонента, който стигна 60 победи за кампанията при само 16 загуби. Селтикс за 14-и път в историята си печели поне 60 мача, като има 3 такива сезона повече от ЛА Лейкърс.

Кристапс Порзингис поведе победителите с 27 точки, 12 борби и 5 чадъра, а Джейсън Тейтъм и Джейлън Браун добавиха съответно 24 и 23 точки.

„Ние не прескачаме нищо и оставаме концентрирани. 60 победи са нещо хубаво, но когато плейофите започнат ще се види кой какво може“ заяви Браун.

Детелините поведоха с 16 точки през първото полувреме, но в третата част разликата падна до 6, след което бързо се вдигна до 18 при 105:87 малко след началото на последния период и всичко бе ясно. Гръмотевиците вкараха едва 5 тройки от 24 стрелби отдалеч и влошиха баланса си до 52-24, като са трети на Запад.