Бостън Селтикс стана първият тим в НБА, който си гарантира място в плейофите, след победата над Финикс със 127:112, втора над Слънцата в рамките на седмица.

Детелините нанизаха 25 тройки, с което изравниха най-доброто си постижение през сезона и подобриха баланса си до 52-14, като продължават да са убедителни лидери в Лигата.

Джейлън Браун поведе домакините с 37 точки, Джейсън Тейтъм добави 26, а Ал Хорфърд реализира 24. Бостън реши мача в 3-ата четвърт, която спечели с 37:25 и поведе със 102:85 преди последния период.

Девин Букър водеше Слънцата с 23, а Брадли Бийл добави 22. Кевин Дюрант започна силно с 15 точки още в първата част, но след това до края остана само с 5. Финикс е с показатели от 38-28 и излезе извън топ 6 на Запад.

Останалите резултати: Чикаго – ЛА Клипърс 111:126 (Кауай Ленърд вкара 27 точки, след като бе под въпрос за мача), Хюстън – Уошингтън 135:119, Милуоки – Филаделфия 114:105, Оклахома Сити – Далас 126:119 (Дончич не игра, а серията на Даниел Гафърд от поредни реализирани стрелби спря на 33 и той остана на 2 от рекорда на Уилт Чембърлейн), Портланд – Ню Йорк 93:105 (45 за Брънсън).