Ръсел Уестбрук изигра отлична защита срещу Джеймс Хардън в последните минути на мача и това се оказа ключово за победата на Оклахома Сити над Хюстън със 108:102 в Тексас.

Гардът „захапа“ здраво бившия си съотборник, след като дотогава Брадата бе пазен от Пол Джордж и вдъхнови Гръмотевиците за решителната серия от 11 поредни точки, с която ОКС успя да стигне до важния успех.

Уестбрук нямаше ден в стрелбата, но все пак завърши с 24 точки и 10 асистенции. Пол Джордж също вкара 24, а Кармело Антъни помогна с 22 за ключовия триумф, който подобри баланса на отбора до 46-34. Тъндър са с баланс 6-3 срещу топ 3 отборите в Лигата.

„Ние се събрахме именно заради това. Имахме някои спадове, но винаги сме мислели за големите мачове и в този фокусът и отношението ни бяха страхотни“ заяви Антъни, чийто тим е на победа от плейофите.

Хардън все пак завърши с 26 точки, но в продължение на 4 минути в последната част Ракетите не вкараха точка, като пропуснаха 7 стрелби и направиха 3 грешки, а съперникът им се откъсна със 102:92.

Останалите резултати: ЛА Клипърс – Денвър 115:134, Ню Йорк – Милуоки 102:115, Чикаго – Бруклин 96:124, Сан Антонио – Портланд 116:105, Голдън Стейт – Ню Орлийнс 120:126.