Антъни Дейвис изигра втори паметен мач само в рамките на няколко дни и наниза 45 точки, за да помогне на Ню Орлийнс да спечели гостуването си в Бостън със 116:113 след продължение.

В неделя той се отчете с 48 в „Медисън Скуеър Гардън“, където Пеликанс също имаха нужда от допълнителни 5 минути, за да се справят с Ню Йорк Никс.

Джру Холидей добави 23 точки, а ДеМаркъс Къзънс помогна с 19 и 15 борби, но Дейвис отново бе в основата на всичко. Той  овладя 16 топки, за да може тимът му да прекъсне серията на Селтикс от 7 поредни победи.

Домакините заложиха на стрелба отдалеч, като опитаха 50 тройки, от които вкараха 19. В продължението те поведоха с 113:110, но Къзънс реализира, а след това Холидей добави 4 точки за гостите. Морис и Кайри Ървинг, който завърши  27 точки, не успяха да изравнят в последната минута.

С победата Ню Орлийнс се подобри до 23-20 като продължава да бъде в Топ 8 на Запад. Бостън пък е лидер на Изток с 34-11.

В Орландо пък почти се стигна до сбиване между Аарън Афлало от Меджик и Неманя Биелица от Минесота. Двамата първо размениха реплики, след което играчът на домакините замахна здраво с юмрук срещу съперника, но го пропусна. Мелето бе бързо спряно, а двамата бяха изгонени, като Орландо спечели със 108:102. В другите два мача Денвър победи Далас  със 105:102, а Портланд Финикс със 118:111.