Антъни Дейвис изигра най-добрия мач в кариерата си, като завърши с 59 точки и 20 борби, извеждайки своя Ню Орлийнс до победа в Детройт със 111:106.

Така той подобри клубния рекорд на Джамал Машбърн от 50 точки, поставен преди 13 години. Освен това стана едва третият играч от 1983-а година, който стига до 50 точки и 20 овладени топки в един двубой. Останалите двама са Шакил О’Нийл и Крис Уебър.

Дейвис успя в 24 от 34 изстрела от игра, като реализира и двата си опита от тройката. Освен това добави 4 асистенции и направи само 2 грешки за повече от 43 минути на паркета. Джру Холидей добави 20 точки за Пеликанс.

В друг мач Кливланд срази Оклахома Сити като гост със 115:92. Дерби не се получи, след като домакините от Тъндър разочароваха с играта си. Кавалиърс спечелиха втората и третата част общо с 68:45 и това се оказа решаващо.

Кевин Лав отбеляза 29 точки, а ЛеБрон Джеймс добави 25, 11 борби и 7 асистенции. Кевин Дюрант реализира 26 за Оклахома Сити, а Ръсел Уестбрук остана на борба от трипъл-дабъл, но това бе разочароващ мач за Гръмотевиците.