В битката на две от големите суперзвезди на НБА, Антъни Дейвис се оказа по-щастлив, тъй като Ню Орлийнс надви Кливланд на ЛеБрон Джеймс със 114:108 след продължение.

Лидерът на Пеликанс се отчете с 31 точки, 12 борби и 4 откраднати топки, като реализира 6 от 9-те точки на отбора си в допълнителните 5 минути. Отборът му обаче едва не изпусна успеха.

В последната част домакините водеха с 13 точки по-малко от 7 минути преди края, когато Джеймс се развихри и отбеляза 21 от последните 24 точки на своя тим. Той завърши с 37, но при последния си опит на успя от средна дистанция, след като преди това Джру Холидей бе изравнил за 105:105 с тройка.

„Изиграхме добър мач, но имахме някои спадове и ако един или двама играчи се пропукат, това оказва влияние на целия отбор” заяви Джеймс, който не вкара нито една точка в продължението.

Ерик Гордън добави 19 точки за победителите, а Райън Андерсън помогна с 18, с което Ню Орлийнс подобри баланса си до 5-15. В същото време Кливланд се влоши до 13-6 и вече има с едно поражение повече от Чикаго.

Останалите резултати: Детройт – Милуоки 102:95 (Андре Дръмънд със 17 точки и 23 борби за Пистънс), Уошингтън – Финикс 109:106, Ню Йорк – Бруклин 108:91, Далас – Хюстън 96:100, Атланта – ЛА Лейкърс 100:87.