Словения и Сърбия излизат един срещу друг в мач от група "С" на Евро 2024. Словенците започнаха турнира с 1:1 срещу Дания, а западните ни съседи загубиха с 0:1 от Англия.

Формата на Словения:  Общо 6 победи, 3 равенства и 1 загуба в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 4 победи и 2 равенства в последните 6 домакинства.

Формата на Сърбия:  Общо 4 победи, 1 равенство и 5 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 3 победи и 4 загуби в последните 7 гостувания.

Директни мачове: В последните 7 директни срещи домакините имат 1 победа, гостите имат 1 победа и 5 пъти са завършили наравно. На домашния терен на Словения имат изиграни 4 срещи, като домакините имат 1 победа, гостите нямат победа и 3 пъти са завършили наравно.

Можете да следите мача НА ЖИВО в Gol.bg

Словения - Сърбия  1:1

Голмайстори: 1:0 Жан Карничник (69), 1:1 Лука Йович (90+6)

Словения: Ян Облак, Жан Карничник, Ваня Дъркушич, Яка Бийол, Ерик Янза, Петър Стоянович, Гнезда Черин, Тими Елшник, Ян Млакар, Андраж Шпорар,  Бенямин Шешко

Сърбия: Предраг Райкович, Страхиня Павлович, Никола Миленкович, Милош Великович, Андрия Живкович, Иван Илич, Саша Лукич, Филип Младенович,  Душан Тадич, Александър Митрович, Душан Влахович

1' Начало на мача.

4' Адам Гнезда Черин шутира от около 20 метра, но Райкович спаси без проблем.

8' Ян Млакар се озова на стрелкова позиция отдясно в пеналта и шутира, а Райкович отново се намеси сигурно.

22' Словенците опитаха заучено изпълнение на ъглов удар, при което Ерик Янжа прати центриране на далечната греда, но Райкович улови топката.

27' Душан Влахович се измъкна от Ваня Дъркушич и отправи удар с глава, но Ян Облак направи лесно спасяване.

31' Сърбия като по чудо не откри резултата, след като Митрович засече топката отблизо с глава, но не уцели вратата, за което му попречи и защитник на Словения, който бе плътно до него.

38' Страхотно положение за Словения! Тими Елшник проби през центъра и шутира, а топката срещна левия страничен стълб на вратата. При добваката Бенямин Шешко не успя да уцели вратата.

42' Сърбия отговори с отличен шанс за гол! Андрия Живкович центрира в наказателното поле, където Влахович продължи към Митрович, който се измъкна от Карничник и отблизо стреля, но Облак спаси.

45+1" Край на първото полувреме.

46' Начало на второто полувреме.

47' Нова великолепна възможност за западните ни съседи. Тадич изведе Митрович сам срещу вратаря, но Облак пак излезе добре и не остави шанс на нападателя да вкара.

49' Яка Бийол бе близо да си отбележи автогол, след като се опита да изчисти центриране на Тадич в пеналта, но не успя да намери добре топката, която премина на сантиметри от вратата на отбора му.

50' Тадич изпрати ново центриране към наказателното поле, където Митрович достигна до топката и стреля с глава, но над вратата.

58' Шешко отправи удар извън наказателното поле, но Райкович се отличи с чудесно спасяване.

65' Митрович шутира, но много неточно.

69' ГОООЛ! 1:0 за Словения! Елшник центрира на далечна греда, където се бе включил Жан Карничник, който бе точен отблизо.

71' Митрович получи отличен пас в пеналта, пребори се с Карничник и засече топката, която обаче се отби в напречната греда.

79' Жан Карничник имаше нова възможност и отправи хубав удар, но не успя да намери очертанията на вратата на Райкович.

83' Резервата на Сърбия Лазар Самарджич стреля, но встрани от вратата.

90+6' ГОООЛ за Сърбия - 1:1. Лука Йович бележи с глава след корнер.