Швейцария - Германия, двубой от група "А" на Евро 2024. Стадион "Дойче Банк Парк", 22.00 часа българско време.

Формата на Швейцария: Общо 3 победи, 6 равенства и 1 загуба в последните 10 срещи. От тях 1 победа и 3 равенства в последните 4 домакинства.

Формата на Германия: Общо 6 победи, 2 равенства и 2 загуби в последните 10 срещи. От тях 2 победи, 1 равенство и 1 загуба в последните 4 гостувания.

В последните 6 директни срещи "кръстоносците" имат 1 победа, германците имат 3 победи и 2 пъти са завършили наравно. Бундестимът вече се класира напред, което до голяма степен важи и за символичния домакин днес.

Срещата можете да следите НА ЖИВО в Gol.bg

0' Здравейте, уважаеми читатели на Gol.bg! Заедно ще проследим мача от група "А" на Евро 2024 между Швейцария и Германия, който до голяма степен е за престиж. Бундестимът вече се класира напред, а почти сигурно на осминафиналите ще бъдат и "кръстоносците". Да си пожелаем вълнуващ двубой с много попадения!

1' Начало на мача!

2' Извеждащ пас към Илкай Гюндоган, но Фабиан Шер се намесва!

3' Точен удар с глава на Кай Хаверц - в ръцете на вратаря.

6' Символичните домакини постепенно започнаха да си подават топката по-добре.

10' Спокойни минути, в които не се случва абсолютно нищо интересно.Типичен мач между отбори, които са си написали домашното в предходните две срещи.

11. Блокиран изстрел на германския капитан Гюндоган. Илкай все още не може да намери пролука за стрелба.

17' ОТМЕНЕН ГОЛ за Германия! Андрих стреля отдалеч в долния ляв ъгъл и Зомер не успя да парира!

19' Реферът изгледа ситуацията на повторение и видя нарушение в атака на Мусиала точно преди стрелбата на Андрих. Резултатът отново е 0:0!

23' Вълнуващ момент покрай гола и неговото правилно анулиране, но след това мачът отново влезе в прекалено приятелско темпо...

27' Ндой напредна и се озова срещу Рюдигер, но беше "схрускан" от снажния защитник на Реал Мадрид.

28' ГООООООООООООООООООЛ за Швейцария! Дан Ндой засича от въздуха центриране на Фройлер отляво! Голът е редовен!

31' ОПАСНО! Дан Ндой опитва да вкара още веднъж, но този път топката лети покрай гредата!

34' Юлиан Нагелсман иска червен картон за голмайстора Ндой, който вече има жълт картон и сега извършва нарушение в атака. Реферът Орсато обаче мълчи.

38' Жълт картон за Та. За него това е второ официално предупреждение на Евро 2024.

41' Неточен удар с глава на Рюдигер.

42' Мусиала напредна и финтира двама съперници, но вместо да шутира, подаде вдясно за Хавер. Неточна стрелба...

45' Още 120 секунди футбол за първата част.

45' КРАЙ на първото полувреме!

46' Играта е подновена!

50' ОПАСНО! Вирц намира Мусиала, който отправя точен удар, но Зомер боксира! Гюндоган пробва добавка, но не уцелва добре топката!

55' СНАРЯД на Тони Кроос, но топката минава доста покрай лявата греда!

58' Започнаха да валят и балтии... Корнер за Германия - нищо сериозно.

61' Двойна смяна за Бундестима, но дали Шлотербек и Раум са точните решения?!

63' Сватбарски шут на Раум. Започват да се чуват освирквания от трибуните...

64' Много неточен удар с глава на Хаверц, който отново плаче за смяна. Много слаб турнир за Кай до момента. Нивото му е като за Втора Бундеслига.

68' Малко по-добър удар с глава на Хаверц, но отново над целта. Очевидно Кай ще е на терена днес "до гол".

70' КИМИИИИИИХ! Голям ПРОПУСК на звездата на Байерн! След това Байерн е задържан в пеналта! Има ли дузпа за Германия??? НЕ! Реферът дава знак играта да продължи.

74' Нагелсман все пак не спи и решава да пусне напористия централен нападател Никлас Фюлкруг!

76' Фюлкруг и Сане влизат на терена. Но Хаверц остава! Излизат Вирц и Мусиала.

79' Играта на Германия повече прилича на разходка в парка, отколкото на агресивно търсене на задължително попадение.

81' Кроос центрира опасно и Зомер боксира! След това Сане стреля от петнайсетина метра, но покрай лявата греда.

84' Страхотен пас на Квадво Дуа към Варгас! Последният вкарва долния десен ъгъл, но е маркирана засада! Авансът на Швейцария си остава само 1 гол.

85' ГРЕДАТА спасява "кръстоносците"! Хаверц отново засича топката нескопосано - с рамо! Кълбото обаче описва странна парабола и кацва на напречната греда, след което излиза в аут!

88' ОПАСНО! Мануел Нойер спасява страховит удар на Гранит Джака от дистанция!

90' Играе се последна минута на редовното време. Топка към Хаверц. Нов комичен момент за Кай, който отигра като защитник без технически потенциал.

90' Добавеното време е 4 минути!

92' ГОООООООООООООЛ за Германия! 1:1! Никлас Фюлкруг бележи с глава!