Отборите на Порто и Манчестър Юнайтед завършиха наравно 3:3 в двубой от втория кръг на турнира Лига Европа. Португалците могат да съжаляват за изпуснатата победа, защото губеха  до 20-та минута с два гола, но реализираха страхотен обрат до 3:2 след 50 минути игра. Т

е дори имаха числено предимство след изгонването на Бруно Фернандес, но допуснаха да получат гол в продължението на мача, дело на резервата Хари Магуайър.

Още във втората минута домакините отправиха първия си точен удар към вратата на Андре Онана, но вратарят изби удара на Галено. Пет минути по-късно обаче английският отбор поведе. Маркъс Рашфорд с феноменален дрибъл преодоля двама съперници и със силен диагонален шут по земя преодоля съпротивата на Диого Коща, който не се намеси добре и топката мина под плонжа му за 0:1.

В средата на втората част нова атака отляво на „червените дяволи“ преминала през Рашфорд, който изведе Хойлунд на стрелкова позиция, който стреля и след нова неуверена намеса на Коща, топката премина голлинията на Порто за втори път.

„Драконите“ обаче се върнаха в мача само осем минути по-късно, когато след центриране отдясно, Онана спря с котешки рефлекс отклонена топка от съотборника му Мазрауи, но притичалият Пепе от няколко метра с глава довкара топката за 1:2.

Седем минути по-късно вече обратът бе факт, когато меко центриране отдясно намери Омородион във вратарското поле и нападателят с глава хвърли в екстаз феновете по трибуните на „Драгао“.

Пет минути след подновяването на играта обратът в мача бе пълен. При бърза атака на домакините Пепе проби отдясно, намери нахлулия на скорост Омородион и той със свиреп шут под гредата не остави шанс на Онана за 3:2.

В 65-та минута Омородион можеше да запише хеттрик след груба грешка в защитата на английския отбор, но ударът му бе избит с мъка от Онана в корнер.

Девет минути преди края на редовното време Бруно Фернандеш по изключително наивен начин си изкара втори жълт картон за опасна игра и бе изгонен от съдията. В ответната атака резервата Дениз Гюл избяга от капана на засадата и остана сам срещу Онана, но прибърза и стреля право в тялото на вратаря.

В последните минути футболистите на Ерик тен Хааг се хвърлиха на щурм и бяха близо до гол, но силният удар на Гарначо бе отразен актобатично от Коща. В продължението на мача влезлият след почивката Хари Магуайър засече центриране от корнер и изравни резултата, спасявайки точката за своя отбор.

0:1 Рашфорд 7'

0:2 Хойлунд 20'