Ливърпул отстрани големия си враг Манчестър Юнайтед от Лига Европа, след като стигна до равенство 1:1 на "Олд Трафорд" и спечели двубоя от осминафиналите с общ резултат 3:1.

Спарта Прага поднесе изненадата с успех срещу Лацио с 3:0 насред Рим, а фаворитите Борусия Дортмунд и Севиля не срещнаха затруднения в реваншите си.

"Жълто-черните" постигнаха нов успех над Тотнъм, този път на стадион "Уайт Харт Лейн", докато испанците, които са носител на трофея, разнебитиха за едно полувреме Базел на "Рамон Санчес Писхуан".

Атлетик Билбао също продължава напред, благодарение на гола си на чужд терен при загубата с 1:2 от Валенсия, докато Виляреал не срещна проблеми срещу Байер Леверкузен и след 0:0 в Германия също е на четвъртфиналите.