Атлетик Билбао се класира за 1/4-финалите на Лига Европа, след като елиминира Валенсия по правилото за повече голове на чужд терен.

Баските загубиха при гостуването си на "Местая" с 1:2, но с попадението на Адуриц успяха да продължат напред. Oбщият резултат от двата мача иначе е 2:2.

Отборът на Гари Невил започна много силно срещата и в 13-ата минута Санти Мина откри резултата.

Стражът на гостите изби страхотен удар на Негредо, но при добавката Мина бе безкомпромисен.

Адерлан Сантос удвои аванса на "прилепите" в 37-ата минута.

Той засече топката с глава след центриране на Гая и реализира.

Гостите обаче се втурнаха във вкарването на попадение с което да продължат напред и то дойде в 75-ата минута като бе дело на Адуриц.

Нападателят реализира от няколко метра и така прати тима си напред в турнира.

Със сигурност отпадането от Лига Европа ще увеличи още повече напрежението върху треньора на Валенсия Гари Невил.