Черно море успя да спечели визитата си на Марек на стадион "Бончук" в Дупница с 3:1 в среща от 15-ия кръг на родната "А" група.

Варненци бяха по-добрият отбор на терена и заслужено стигнаха до крайния успех.

След тази среща Марек е 11-и с актив от 12 точки, докато "Моряците" са на 6-ата позиция с 21 точки.

В 12-ата минута гостите стигнаха до гол с който откриха резултата. След прострелно центриране Стенио бе оставен непокрит в пеналта на домакините и в крайна сметка успя да се разпише.

В самия край на полувремето Иван Коконов удвои аванса на гостите. След грешка при изнасянето на топката от страна на домакините, Коконов отне топката и направи няколко крачки, след което стреля покрай Михайлов.

Кристиян Петков намали на 1:2 в 49-ата минута. Той засече с глава хубаво центриране на Кръстовчев и бе точен, а в 61-ата минута крайният резултат бе оформен от Миро Манолов, който вкара фантастичен гол от границата на наказателното поле, почти фронтално срещу Михайлов със силен удар.