България постигна нова победа, след като надделя с 2:0 при гостуването си на Македония в контролна среща!

През всички 90 минути домакините имаха превъзходство на стадион "Филип II" в Скопие, но с две смъртоносни контраатаки "лъвовете" спечелихме мача. Головете вкараха Димитър Рангелов и резервата Александър Тонев, които бяха точни през второто полувреме. По този начин "трикольорите" продължиха с доброто си представяне през 2016 година, след като само преди броени дни подчиниха Португалия на Кристиано Роналдо като гост!

Селекционерът на "лъвовете" Ивайло Петев направи три промени в състава, сравнение с успеха с 1:0 над иберийците. Едната беше принудителна, защото Живко Миланов се разболя непосредствено преди началото на мача с Македония и мястото му зае от Страхил Попов, който по първоначален план трябваше да остане резерва.

Божидар Митрев стартира вместо героя от Португалия  Владислав Стоянов, а Георги Терзиев смени Александър Александров. Васил Божиков пък започна като десен защитник, докато голямата звезда на домакините Горан Пандев поведе атаката на съперника.

В началните минути Македония наложи домакински натиск, а най-голямата заплаха беше звездата им Пандев. В 5-ата той получи остро подаване отдясно, но Митрев го изпревари точно преди да нанесе решаващия удар. Секунди по-късно нападателят на Дженоа беше изведен очи в очи с вратаря ни, но се намираше в положение на засада.

След 10 минути игра Митрев изпусна топката при коварен шут на противников футболист, но поправи грешката си, след като я улови. Първият шанс за България дойде в 15-ата минута, когато Марселиньо беше спънат на около 30 м от вратата. Рангелов изпълни последвалия фаул, но право в стената.

В 20-ата минута югозападните ни съседи създадоха нов шанс за гол! Божиков сбърка при центриране, Паднев с лекота преодоля Дяков и пусна пас към Ибраими, но Митрев успя да избие в тъч преди опасността да стане реална.

5 минути по-късно късметът ни покри. След изпълнение на корнер, Пандев получи в пеналта, обърна се с лице към вратата и центрира на задната греда, където Ванче Шиков стреля с глава и улучва близката греда. При добавката Ристовски можеше да се разпише, но Бодуров го блокира.

В 33-ата минута България организира една от реките си атаки, която завърши с удар на Светослав Дяков над вратата. В 41-ата минута Ибраими намери Пандев на чиста позиция, нападателят стреля веднага, но Терзиев блокира удара. 120 секунди по-късно най-добрият на терена Пандев финтира Митрев и се озовава на празна врата, но от малък ъгъл не намери целта.

Две минути след началото на второто полувреме Ивелин Попов получи пас в наказателното поле и реши да потърси Михаил Александров, но подаването му беше пресечено. В следващата атака македонците отправиха канонада от удари към нашата врата, за радост всички за блокирани.

Така се стигна до 66-ата минута, когато "лъвовете" поведоха след страхотна контра. При нея Страхил Попов центрира отдясно към Ивелин Попов, който с чудесно отиграване с пета вдигна топката към непокрития Рангелов и той с глава матира вратаря Столе Димитриевски за 1:0!

После нашите отново се затвориха, но в 87-ата минута направиха нова контра като по учебник, при която току-що появилият се на терена Александър Тонев оформи крайния резултат. Ивелин Попов изведе Чочев в коридор, халфът  пусна пас успоредно на голлинията, откъдето крилото на Фрозиноне нямаше как да сбърка, оформяйки крайното 2:0 за България!