Ботев оглави класирането в "А" група, след като спечели битката на Пловдив срещу Локомотив с 2:0. Мачът бе от 8-ия кръг на родния елит.

Мачът бе изключително динамичен, но желанието на "Канарчетата", а и по-добрата им игра, спомогнаха за успеха.

Анисе вкара и двата гола за Ботев, като те паднаха в 18-ата и 55-ата минути.

"Канарите" играха с човек по-малко от 27-ата минута, когато Борис Галчев получи втори жълт и червен картон. В 59-ата минута обаче и Локо бе оставен с 10 души, заради втори жълт картон на До Кормо.

След този мач Ботев е лидер със 17 точки, като тимът има и мач повече от останалите тимове, които заемат челните места.

Локо пък е 4-и с 13 точки.

Срещата започна много динамично и още преди първата минута да е изминала се създаде първото положение в мача.

Здравко Лазаров центрира от фаул в наказателното поле на Ботев, но Галчев успя да избие топката и да предотврати опасността.

В 5-ата минута пък "Канарчетата" пропуснаха много добър шанс да излязат напред в резултата.

Ромарио засече в близост до вратата топката, но въпреки добрата позиция, на която се намираше, холандецът я прати в аут.

Локо пропусна също подобна ситуация, след като в 16-ата минута Пламен Крачунов игра с глава след центриране на Лазаров, но не намери очертанията на вратата.

В 18-ата минута Ботев нанесе сериозен удар на Локо, откривайки резултата в срещата.

Тодор Неделев изведе прекрасно Абел Анисе зад защитата на Локо, а мадагаскарецът не сгреши и реализира за 1:0.

През следващите минути ботевистите натиснаха здраво противника си, но тимът получи сериозен удар в 27-ата минута, когато Борис Галчев получи втори жълт и червен картон. По този начин "Канарите" останаха с човек по-малко на терена.

Въпреки намаления състав Ботев можеше да удвои преднината си. Анисе отправи мощен удар от малък ъгъл в 35-ата минута. Господинов обаче съумя да се намеси добре.

В последните минути Ботев създаде две опасности след удари на Ромарио и Неделев, които обаче не бяха прецизни.

Второто полувреме започна на добри обороти и в 51-ата минута Тодор Неделев навлезе в наказателното поле и отправи удар от малък ъгъл, който премина покрай вратата.

Локо отговори с удар на Камбуров с глава след центриране на Минев, който също бе неточен.

В 55-ата минута Ботев направи огромна крачка към победата, като вкара и второ попадение.

Домакините направиха ефектна контраатака, като Ромарио преодоля с лекота Крачунов и навлезе в наказателното поле, след което видя Анисе, който от близка дистанция се разписа.

В 59-ата минута и Локо остана с човек по-малко, тъй като До Кормо получи втори жълт картон за симулация. Така равенството на терена се възстанови.

Няколко минути след това Данчо Тодоров опита удар от движение, но не успя да нацели вратата.

В минутите след 60-ата Ботев натисна здраво противника си и се стигна до много опасни удари на Ромарио и Анисе, а публиката на "Канарчетата" не спираше да подкрепя своите любимци и да крещи "Още, още".

В 80-ата минута Локо имаше добър шанс да намали. Диего стреля мощно от дистанция, но Адам Стаховяк съумя да улови топката.

До края не се стигна до нищо интересно и резултатът се запази.

БОТЕВ - ЛОКО 2:0