Ботев Пловдив удари с 2:0 Монтана и продължава да мачка през пролетния полусезон. "Канарчетата" под ръководството на Мъри Стоилов вече имат три последователни победи и едно равенство.

Головете при гостуването на Монтана забиха Тодор Неделев и Мариян Огнянов през второто полувреме.

С тази победа Ботев направи сериозна крачка към Лига Европа, докато Монтана продължава да е на дъното на класирането.

Срещата започна доста скучновато, като темпото бе приспивно, а в началото играта се водеше основно в средата на терена.

В 13-ата минута Иван Цветков поиска дузпа за шпагат на Лахчев, но реферът Никола Попов даде знак играта да продължи.

Постепенно гостите се приспособиха към тежкия терени натиснаха сериозно Монтана. В 15-ата минута Борис Галчев стреля силно от границата на наказателното поле, но Христо Иванов показа класа и спаси.

Малко по-късно Мариян Огнянов центрира в пеналта, където Христо Иванов изпусна топката, тя попадна в краката на Иршак, но той не успя да вкара за Ботев от чиста ситуация. В

25-ата минута Огнянов пусна страхотен пас към Тодор Неделев и го изведе сам срещу Иванов, но Неделев стреля в тялото му и пропусна най-чистото положение за първото полувреме. До почивката футболистите на Ботев контролираха мача, но така и не успяваха да вкарат.

Второто полувреме обаче започна с гол за "канарчетата". Бразилецът Вандер залъга Мартин Дечев по лявото крило и пусна топката към Тодор Неделев на далечната греда, където Неделев без проблеми откри 0:1.

След това попадение пловдивчани се развихриха и в 51-ата минута вкараха втори гол. Националът Тодор Неделев изстреля страховита упалка, при която Христо Иванов изби, но топката попадна в Иван Цветков, който технично я копна към Мариян Огнянов, който с глава опъна мрежата за 0:2.

Постепенно пловдивчани намалиха темпото и много правилно заложиха на многоходови разигравания, като не даваха никакви шансове на домакините. В 64-ата минута пред Мариян Огнянов се получи страхотен шанс за гол, но той се засуети и изпусна да вкара.

Малко по-късно Антон Костадинов направи страхотен пробив за Монтана и Мирасема пред границата на наказателното поле, но той се забави и топката му бе отнете. В 70-ата минута Антон Костадинов шутира мощно, но Стаховяк улови.

Последва и шанс за Ботев, при който Иван Цветков разцъка със Станислав Костов, но много правилно Личков го блокира. До края на мача Монтана се опита да вкара почетен гол, но Мирасема изпусна страхотен шанс.

Така Ботев записа много ценна победа в битката за Лига Европа, докато Монтана продължава да е в зоната на изпадащите отбори.

МОНТАНА - БОТЕВ 0:2

0:1 Тодор Неделев (49)

0:2 Мариян Огнянов (51)

МОНТАНА: 1. Хр. Иванов, 25. Дечев, 3. Михов, 13. Лахчев, 14. Личков, 8. Д. Илиев (к), 22. Костадинов, 21. Брахими (72 - 19. В. Иванов), 27. Мирасема, 18. Шоколаров (46 - 16. Мичев), 9. Златинов (59 - 23. Младенов)

БОТЕВ (ПД): 1. Стаховяк, 11. Й. Христов, 5. Грънчаров, 83. Спрокел, 14. В. Минев, 16. Иршак, 71. Галчев, 7. Огнянов, 19. Цветков (к) (90 - 9. Педро), 8. Неделев (66 - 6. Дяков), 10. Вандер (72 - 18. Костов)