Фиорентина постигна разгромна победа с 5:1 срещу Рома в мач от 9-ия кръг на италианската Серия “А”.

Успехът е пети пореден за Фиорентина във всички турнири. С него тимът се изкачи на 4-о място в класирането с 16 точки, докато Рома продължава с колебливите си изяви от началото на сезона и е едва 11-и с 10 точки.

Бившият нападател на Ювентус Мойс Кийн откри резултата в полза на Фиорентина в 9-а минута, а Лукас Белтран удвои от дузпа в 17-а минута.

Появилият се от пейката Ману Коне върна Рома в мача с попадение в 39-а минута, но само две минути по-късно Кийн върна аванса от два гола на Фиорентина с втория си гол в мача след пас на юношата на Рома Едоардо Бове.

След почивката дойде ред и на Бове да накаже бившия си отбор Рома, отбелязвайки четвърти гол за „виолетовите“.

Рома остана с човек по-малко в 65-а минута след втори жълт картон на Марио Ермосо и това съвсем свали гарда на римляните.

Веднага след червения картон на терена се появи ветеранът Матс Хумелс, който смени Пауло Дибала и записа дебют с екипа на Рома. Защитникът едва ли ще иска да си спомня за дебюта, тъй като малко по-късно си вкара автогол за крайното 5:1.

Това бе втора поредна загуба на Рома в Серия “А”, като з последно „Вълците“ спечелиха  във вътрешното първенство в края на септември срещу Венеция.