Седмица преди старта на пролетния полусезон в Бундеслигата Байерн победи с 4:0 катарския Ел Вакра. Новината беше завръщането в игра на Аржен Робен.

Холандецът, който пропусна заради травма целия есенен полусезон, започна титуляр и изкара едно полувреме на терена.

На вратата на Байерн бе новия номер едно томас Крафт, след почивката се появи и Хайнс-Йорг Бут.

Дебют направи Луис Густаво. Треньорът ван Гаал го постави на левия бек, а през втората част го замени с Контенто.

Баварците имаха подобаващо превъзходство и можеха да спечелят по-убедително, но направиха пропуски. Всички голове паднаха след почивката.

Томас Мюлер вкара първия гол за Байерн през 2011 година в 57-ата минута. Последваха попадения на Швайнщайгер (68), ван Буйтен (72) и Алтънтоп (89).

Съставът на Байерн: Крафт (46- Бут), Отл, Брено (28-ван Буйтен), Бадщубер (46-Браафхайд), Густаво (46-Контенто), Тимошчук, ван Бомел (46-Швайнщайгер), Робен (46-Алтънтоп), Мюлер, Рибери, Клозе