По категоричен начин Байерн победи Щутгарт с 5:3 като гост. Играта на гостите вървеше отлично и още до почивката те водеха с три гола.

След този мач Байерн ще завърши полусезона на пето място с 29 точки – четири по-малко от втория и 14 от първото място. В същото време поражението бе тежък удар за Щутгарт и новия им треньор Бруно Лабадия – отборът ще зимува на  предпоследното място.

Домакините започнаха по-агресивно мача и отправиха няколко удара към вратаря Бут. След като Байерн поведе обаче играта на Щутгарт се разпадна.

В 31-ата минута Мюлер намери добре Марио Гомес, който нямаше проблем да открие резултата с хубав удар под гредата – негов 16-ти за сезона във всички турнири.

След още пет минути ролите на двамата бяха разменени. Гомес асистира на Мюлер, който покачи отблизо разликата в полза на шампионите. Байерн вкарваше направо с всяка атака – две минути преди почивката Франк Рибери се възползва от пас на Отл и от 20 метра направи 0:3!

В началото на втората част играта продължи с гол след гол. Още в 50-ата минута Щутгарт върна един гол, точен бе Харник. Но след това машината на шампионите работеше отлично и в рамките на няколко минути резултатът стана 1:5.

Вратарят не можа да задържи един пас на Рибери и отблизо Марио Гомес вкара нов гол. В 54-ата минута нападателят оформи своя хеттрик.

Зо края баварците намалиха темпото и Щутгарт стигна до по-достоен финал в мача. Харник в 64-ата и Гентнер в 70-ата докараха мача до 3:5.

Следва втора част - за Купата на Германия в сряда.

Щутгарт – Байерн 3:5

0:1 Гомес (31)

0:2 Мюлер (36)

0:3 Рибери (43)

1:3 Харник (50)

1:4 Гомес (52)

1:5 Гомес (54)

2:5 Харник (64)

3:5 Гентнер (70)

Щутгарт:Улрайх, Бичакчич (60-Булароуз), Таски, Делпиер, Молинаро, Треш, Кузманович (67-Гентнер), Гебхард (46-Харник), Бока, Какау, Погребняк

Байерн: Бут, Лам, Тимошчук, Брено, Контенто, Отл, ван Бомел, Алтънтоп (46-Пранич), Мюлер (77-Алаба), Рибери, Гомес (67-Клозе)