След две поредни загуби в първенството, Байерн разгроми Вердер с 4:1 и отново оглави класирането на Бундеслигата. Мачът дълго време не вървеше добре за баварците, но след две дузпи в крайна сметка се стигна до заслужения успех. Герои за успеха бяха звездите Робен и Рибери, които вкараха по два гола за успеха. Ариен Робен, който отсъства дълго, после не бе във форма, вкара два гола от дузпи. В комбинация с Франк Рибери, който отбеляза другите две попадения, холандецът отново е в основата на баварската сила. Вердер беше без загуба в Мюнхен цели пет мача, но пък успя да спечели само една от последните девет срещи срещу Байерн (5:2 през 2008). Днес отборът обаче потъна в тежка загуба. Треньорът на баварците Юп Хайнкес остави Робен на пейката, но пък Тони Кроос беше на линия след изкарания през седмицата грип. Недоволствалият напоследък Рафиня отново остана резерва. На вратата на Вердер беше резервата Милиц, тъй като националът Тим Вийзе получи отпуска поради траур. Очакваше се с интерес сблъсъка на двамата най-резултатни нападатели – Гомес (13) и Писаро (11). Гостите бяха добре организирани пред наказателното си поле, не допускаха играчите на Байерн на създават положения пред вратата им дълго време. Дори по-опасните акции бяха на Вердер. Но още с първото си положения баварците поведоха – в 22-ата минута Алаба поведе бърза контраатака, и подаде към Рибери. Гомес и Мюлер умело освободиха пространството и французинът напредна и с удар от линията на наказателното поле откри резултата – 1:0. До края на полувремето Байерн правеше любимото си занимание – да оставя противника да тича и да изчаква удобния момент. Малко преди почивката съдията можеше да изгони Писаро, който удари Бадщубер с лакът. Треньорът на Вердер Томас Шааф оцени липсата на мощ в атака и вкара Маркус Розенберг след почивката. И в 52-ата минута шведският нападател изравни резултата – Писаро задържа добре топката, подаде на Розенберг, който от разстояние прати топката в мрежата зад Нойер – 1:1. Играта на баварците пострада сериозно, топката се губеше лесно. Хайнкес вкара Робен, но отново Вердер бе пред гол. В 65-ата минута Марко Марин подмина с лекота ван Буйтен и опита да прати топката в обратния ъгъл на Нойер, но вратарят успя навреме да плонжира и изби в корнер. Чистото положение бе спасено и оттук започна баварския възход. Няколко минути след това се разигра ключово положение. След страхотна комбинация с Гомес Томас Мюлер беше спънат в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Въпреки че Милиц хвана ъгъла, пратената от Робен топка попадна точно в мрежата – 2:1 за Байерн. Веднага след това баварците вкараха и трети гол, но съдията отмени попадението на Марио Гомес поради засада. Решението на съдията обаче беше погрешно, тъй като нападателят бе зад защитника при първия пас. Байерн обаче нападаха вече бясно, Милиц спаси стопроцентов гол срещу изскочилият срещу Мюлер. Минута след това обаче Гомес заобиколи вратаря, Рибери протегна навреме крака и вкара втория си гол и реши мача – 3:1 в 77-ата минута. Малко след това съдията изгони Аарон Хънт от Вердер за груб фаул срещу Тони Кроос. В 83-ата минута реферът даде още една дузпа за баварците за нарушение срещу Рибери, който се канеше да стреля. Робен отново бе точен от точката и оформи разгрома. След като двете Борусии направиха равенство в другия възлов мач в кръга Байерн отново е пръв с 31 точки - една повече от тимовете на Дортмунд и Мьонхенгладбах. Байерн – Вердер 4:1 1:0 Рибери 22 1:1 Розенберг 52 2:1 Робен 69-дузпа 3:1 Рибери 77 4:1 Робен 83-дузпа Байерн: Нойер, Бадщубер, Боатенг, ван Буйтен, Лам, Луис Густаво, Алаба (60-Робен), Мюлер (90+1 Контенто), Кроос, Рибери (90+1 Пранич), Гомес Вердер: Милиц, Сократис, Волф, Налдо, Игньовски, Баргфреде, Фритц, Хънт, Марин, Писаро, Арнаутович (46-Розенберг)