Босна и Херцеговина загуби с 1:2 от Германия в мач от Лига А и група 3 на Лигата на нациите.

Бундестимът изигра много солидно първо полувреме, в което си реши задачите в рамките на седем минути, реализирайки и двата си точни удара.

В герой за Маншафта през тези 45 минути се превърна Дениз Ундав. В 30-ата минута стрелецът на Щутгарт вкара след подаване на Флориан Виртц, а шест минути след това се възползва от пас на Макс Мителщедт.

Любопитното е, че домакините (едва 25% владеене на топката) нямаха нито една точна стрелба преди почивката, давайки пълна почивка на новия титулярен вратар на германците Александър Нюбел.

Точно преди изтичането на час игра Ундав дори можеше да "зашие" хеттрик, но видеосистемата VAR отмени попадението му.

Този момент даде импулс на домакините и особено на Един Джеко, който първо си изкара жълт картон, а в 70-ата минута намали пасива на своите.

Домакините обаче не успяваха да стигнат до нов точен изстрел и дори трябваше да приемат с достойнство минималното поражение.

Германия събра 7 точки и заема еднолично първото място в групата си. Босненците са последни с една точка на сметката си.