С добра игра Байерн победи като гост Виляреал с 2:0 и започна подобаващо участието си в групите на Шампионската лига. Добрата форма напоследък бе затвърдена с осми пореден успех.

Проблемите за треньора Юп Хайнкес обаче се увеличиха. Двама футболисти напуснаха контузени. Даниел ван Буйтен и Марио Гомес се присъединиха към Ариен Робен в баварския лазарет.

За Хайнкес срещата бе първа в Шампионската лига след спечеления финал с Реал Мадрид през 1998. Сега отборът му направи първа крачка към обявената цел – титлата в турнира.

Още при първата си атака Байерн поведе. В 7-ата минута серия от финтове на Рибери завърши с пас към Тони Кроос, който откри резултата – 0:1.

Последвалите минути поднесоха равностойна игра и по един удар в двете врати, но Швайнщайгер и Роси не опънаха мрежата. Байерн обаче постепенно взимаше инициативата, играеше повече с топката, докато испанците затънаха в безидейност.

Рибери финтираше противниците с лекота и създаваше постоянно напрежение пред вратата на Виляреал. Минута преди почивката обаче домакините за малко да изравнят, когато опасният удар на Марио бе спасен от вратаря Мануел Нойер.

На почивката Петерсен замени контузилия се Марио Гомес и до 60-ата минута имаше цели три шанса за гол. Вратарят Диего Лопес обаче направи белстящи спасявания и предотврати ново попадение във вратата си.

Байерн беше видимо по-добрият отбор, голът бе въпрос на време. И той падна в 75-ата минута когато Рафиня нахлу сам отдясно в наказателното поле и със силен удар реши изхода от двубоя – 0:2.

По този начин още ще с първия си мач баварците оглавиха трудната група след като Манчестър Сити и Наполи направиха равенство в другия мач.

Виляреал – Байерн 0:2