Байерн навлиза в суперформа и започва да гази наред. Днес бе ред на Кайзерслаутерн, който бяха победени с 3:0 насред своя стадион.

Хеттрик записа Марио Гомес. Той вкара една дузпа, пропусна втора, но я довкара и накрая се разписа от игра. Нападателят вече има 4 гола в първенството.

Без контузения Робен в състава Юп Хайнкес излезе за първа победа като треньор на Байерн на стадиона на Кайзерслаутерн. И футболистите му започнаха подобаващо – Гомес и Ван Буйтен с глава „опариха” на два пъти ръцете на вратаря Трап, после Лам пропусна отблизо.

Впоследствие баварците намалиха темпото и играта се водеше в центъра, а головите положения липсваха. В 37-ата минута  съдията даде дузпа за Байерн – Родни от домакините удари топката с ръка  пред Мюлер. Марио Гомес беше точен – 0:1.

Тримата бяха замесени и в следващата интересна ситуация, която се случи чак през второто полувреме. В 55-ата минута Рибери и Мюлер направиха двойно подаване, а Родни събори нападателя на баварците в наказателното поле – нова дузпа.

Гомес отново застана зад топката, обаче този път Трап спаси удара му. Топката се върна към Гомес, който изчака да „литне” вратаря и вкара втория гол.

Щабът на домакините много се изнерви – всъщност и двете дузпи бяха малко спорни, поне от тяхна гледна точка.

Това обаче изобщо не интересуваше победителите – Байерн бяха пълни господари на терена. В 69-ата минута Мюлер проби отляво, изведе Гомес, който с майсторски удар оформи хеттрика си – 0:3!

Баварците продължиха да натискат, Рибери по крилата правеше каквото си иска. Иличевич от Кайзерслаутерн бе изгонен, гол не падна, но и така победата бе голяма.

С нея Байерн отбеляза най-добрия старт в първенството в последните четири години. Отборът има три победи и една загуба, с голова разлика 9:1.

Кайзерслаутерн – Байерн 0:3

0:1 Гомес (37-дузпа)

0:2 Гомес (55)

0:3 Гомес (69)

Кайзерслаутерн: Трап, Дик, Родни, Амедик, Йесен, Пецос, Валх (62-Сукута-Пасо), Тиферт, Де Вит (56-Фортунис), Иличевич, Шехтер

Байерн: Нойер, Боатенг, ван Буйтен, Бадщубер, Лам, Тимошчук, Швайнщайгер (88-Кроос), Алаба (83-Луис Густаво), Мюлер, Рибери, Гомес (85-Петерсен)