Барселона продължи черната си серия на “Аноета” и вече седем поредни гостувания в Сан Себастиян няма победа над Реал Сосиедад. Мачът завърши при резултат 1:1, но каталунците определено могат да бъдат щастливи, че не загубиха.

Тимът на Луис Енрике изигра един от най-слабите си мачове не за сезона, а в последните години. Лео Меси все пак донесе равенството на тима с дежурния си гол. Домакините пък треснаха два пъти гредите, а кристален гол на резервата Хуамни беше отменен заради засада.

В крайна сметка Барселона се спаси от срамна загуба преди голямото дерби на Испания “Ел Класико” следващата седмица. Преди домакинството на Реал Мадрид каталунците изостават на 6 точки от големия си противник в класирането на Ла Лига.

Барселона изигра изключително слабо първо полувреме, в което стреля само два пъти към вратата на домакините. И то неточно. За сметка на това баските направиха куп пропуски пред вратата на Тер Стеген, като Шаби Прието стреля неточно с глава в 15-та и 18-та минута, а след това Карлос Вела и Оярсабал също не успяха да вкарат.

Чак в края каталунците показаха част от арсенала си, като Луис Суарес опита да изненада Херонимо Рули с далечен удар, а малко след това Меси пусна фин пас към Жорди Алба, който обаче не мина за малко.

Така след 45 минути игра Барса регистрира само 2 шута към противниковата врата, като по-слабо първо полувреме беше само това срещу Валенсия през 2014 година, когато тимът стреля само веднъж.

Втората част започна по-добре за каталунците, като в 51-та минута Рули трябваше да спасява опасен удар на Неймар от фаул. Малко след това “Аноета” изригна. Карлос Вела се пребори с Хавиер Машчерано, но ударът му беше спасен от Тер Стеген. Уилян Хосе насочи отбитата топка с глава, а Пике не успя да я отклони от голлинията и я прати в мрежата си - 1:0.

Барса все пак изравни в 59-та минута. Бускетс пусна хубав пас на Неймар, който проби по лявото крило и изпрати топката около точката за дузпата. Там Меси я укроти с едно с едно докосване, а със следващото я прати в мрежата - 1:1. Това беше 16 гол в 11 мача на Меси този сезон. Освен това аржентинецът се разписа в шесто поредно гостуване, в които има 9 попадения. Лео увеличи сметката си на 47 попадения в 47 мача за календарната 2016 година, като има и 25 асистенции.

По-агресивната игра на домакините продължи, но в 65-та минута гол на Луис Суарес беше отменен заради засада.

Подобна ситуация имаше и пред вратата на Барса. В 77-та минута Карлос Вела тресна горната греда с невероятен удар с левия крак. Резервата Хуамни я вкара в опразнената врата, но страничният рефер вдигна флага си. Повторенията обаче показаха, че засада няма.

В следващите минути Барса пропусна две добри положения, но първо Денис Суарес не успя да реализира. При последвалия ъглов удар Масчерано не успя за няколко сантиметра да засече топката във вратата на Реал Сосиедад.

Домакините също не се предаваха и в 83-та минута удариха още една греда. Карлос Вела отново остави на място Тер Стеген след удар с левачката. Мексиканецът обаче отново нямаше късмет да отбележи. В края резервата Естебан Гранеро можеше и да донесе трите точки за домакините, но стреля мощно над гредата от чиста позиция.

Реал Сосиедад - Барселона 1:1

1:0 Уилиян Хосе 53’

1:1 Лионел Меси 59’

Реал Сосиедад: Рули, Мартинес, Навас, Иниго Мартинес, Юри, Прието (72 - Каналес), Ияраменти, Сурутуса, Вела, Уилиан (75 - Хуамни), Оярсабал (85 - Гранеро)

Барселона: Тер Стеген, Алба, Масчерано, Пике, Роберто, Ракитич (46 - Денис Суарес), Бускетс, Гомес, Неймар, Меси, Суарес

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/X4PfNGqVhZA" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>