Ливърпул разби градския си съперник Евертън с 4:0 и затвърди прогреса си покрай подвизите в Лига Европа. "Мърсисайдци" не оставиха никакъв шанс на "карамелите", решавайки мача с два гола още до почивката.

Дербито на Ливърпул затвърди реномето си на най-кървавия сблъсък във Висшата лига, след като за 21-и път завърши с червен картон. Този път в съблекалнята преждевременно отиде защитникът на "карамелите" Фунес Мори малко след началото на второто полувреме заради жестоко влизане в краката на Дивок Ориги.

Именно контузията на белгиеца помрачи голямата победа на "мърсисайци", които вече в 11-и пореден мач не се дадоха на местния си съперник.

Считаният за фаворит в градското дерби Ливърпул очаквано владееше инициативата на своя "Анфийлд". В началните минути "мърсисайдци" успяваха да стигнат до противниковата врата, но им липсваше точен завършващ удар.

Евертън рядко достигаше до сериозна ситуация, а в една от малкото такива Румелу Лукаку се озова очи в очи с Миньоле, но бе блокиран точно преди завършващия си удар.

Коутиньо пропусна добра възможност от пряк свободен удар, стреляйки от около двайсетина метра встрани от вратата. В 30-ата минута Фирмино се измъкна от защитата на Евертън и нахлу в наказателното поле, но диагоналният му удар бе избит с крак от Роблес.

В края на полувремето Ливърпул нанесе двоен удар по съперника. В 43-ата минута "мърсисайдци" разпечатаха вратата на Евертъм. Милнър центрира отдясно на далечната греда, където Ориги надскочи двама защитници в синьо и с глава заби топката в мрежата за 1:0. В добавеното време на първата част отново Милнър качи топката на главата на Сако, който отблизо също с глава реализира втори гол.

След почивката неволите за Евертън продължиха с червен картон. Защитникът Фунес Мори бе изгонен за брутална балтия срещу Дивок Ориги. Белгиецът напусна терена на носилка с тежка травма. На негово място влезе Даниел Стъридж, който скоро след влизането си ликуваше.

Лошо изнасяне на Джон Стоунс подари топката на Лукас Лейва, който направи отличен извеждащ пас за Стъридж в наказателнтоо поле и нападателят с хладнокръвен удар направи резулатата 3:0.

До края на двубоя Ливърпул правеше каквото си поиска на терена. В 76-ата минута Коутиньо довърши унижението за Евертън с четвърти гол, след като прониза Роблес от границата на наказателтно поле. С успеха "мърсисайци" се изкачиха на седмо място, като изостават на пет точки от петия Манчестър Юнайтед.

Ливърпул - Евертън 4:0

1:0 Ориги 43 2:0 Сако 45+3 3:0 Стъридж 61 4:0 Коутиньо 76

Ливърпул: Миньоле, Клайн, Сако, Ловрен, Морено, Милнър (81 - Айб), Лейва, Коутиньо, Фирмино (66 - Алън), Лалана, Ориги (56 - Стъридж)

Евертън: Роблес, Бейнс, Стоунс (62 - Пиенар), Мори, Овиедо, Бари (46 - Бешич), Маккарти, Ленън, Баркли (58 - Клевърли), Миралас, Лукаку

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/0bXzRcClHVU" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>