Във важен мач Шалке удари Вердер с 4:0. Голям мач направи Раул, който вкара три гола – един преди и два след почивката.

Победата изкара тима на Феликс Магат над чертата на изпадащите, докато кризата в Бремен се задълбочава след поредния неуспех – шест мача без победа. Разликата между двата тима вече е само две точки.

Вердер игра по-добре преди почивката, но напред бяха отчайващо слаби. За сметка на това Шалке показа висока ефективност.

В 22-ата минута те поведоха след първия си удар. След вдигане на Фарфан Метцелдер с глава стреля силно, топката се отби от ръката на вратаря Тим Вийзе е влезе в мрежата.

След това домакините поизравниха играта и в последната минута преди почивката Раул покачи на 2:0. Негов пети гол за сезона. В 53-ата последва и шестия – след груба грешка на Мертезакер Раул реши мача – 3:0.

Играчите на Вердер вече стояха безпомощни на терена, спомените за 0:6 от Щутгарт наливаха стабилен гипс в краката. Добре дошло за Раул, който в 71-ата минута с десния крак докара публиката на Шалке до тотална еуфория като копна топката над вратаря.