Водачът в класирането в Бундеслигата Борусия Дортмунд надделя с 2:0 над коравия отбор на Хамбургер. Домакините са вече със седем точки пред втория, преди обаче да се изиграят останалите мачове от кръга.

Първото полувреме предложи малко емоции на зрителите.  Домакините бяха малко по-активния отбор, но показаха безидейност в нападение. От своя страна отборът на Армин Фее бе подреден предимно за защитна игра, без офанзивна линия.

Веднага след паузата обаче нещата се измениха. В 49-ата минута японецът Кагава използва подадената му от Пишчек топка и с шут от петнайсетина метра откри резултата – 1:0 за Борусия Дортмунд.

Голът вдъхнови младия им отбор и малко по-късно вратарят на Хамбургер Дробни бе принуден да избива опасен удар на Шахин. При следваща атака новоизпеченият национал Гьотце стреля с глава над вратата.

В 70-ата минута обаче нямаше кой да спасява вратата на пасивните гости. Изведен отдясно Гьотце центрира към Гроскройц, който пък с пета продължи към Лукас Барио. Голмайсторът бе точен - 2:0 и убедително първо място в Борусия.