В тактически наситен мач Борусия Мьонхенгладбах и Борусия Дортмунд завършиха наравно 1:1. Най-важният резултат от ремито бе, че двата отбора отстъпиха досегашното си лидерство на победилия Байерн.

Двете Борусии бяха в абсолютно равновесие преди мача - по 26 победи при 26 равенства, с по 29 точки в това първенство. Дортмунд имаше седем победи в последните осем кръга, Гладбах пък бе в серия от четири поредни успеха. Сега отборите прибавиха по една точка.

В състава на Гладбах липсваше голямата звезда Марко Ройс, който счупи пръст на крака миналия кръг. Така срещата на терена с другия нашумял млад германски футболист Марио Гьотце се отложи.

Гладбах можеше да поведе в 7-ата минута, когато Бобадия успя да прехвърли вратаря Вайденфелер, но Хумелс притича навреме и спря топката преди голлинията. Малко по-късно гостите имаха своя шанс, но Янчке блокира Левандовски, който вече бе подминал вратаря тер Стеген.

След това двата отбора заложиха на наситена средна линия и внимание в защита, което бе предпоставка за липсата на голови положения. Шампионите все пак играеха повече с топката и това им донесе успех – в 39-ата минута след корнер на Гьотце Левандовски не бе блокиран добре от двама бранители и с глава преодоля недобре пласирания тер Стеген – 0:1.

И през второто полувреме тактическото надиграване между треньорите Фавре и Клоп продължи. Без Ройс отборът на Гладбах дълго не можеше да пробие добре подредената защита на Дортмунд.

Но тимът на Фавре бе по-активен. Удари на Аранго и Ханке минаха близо до гредите. Шампионите пазеха резултата, но тази тактика не излезе.

В 72-ата минута Бобадия подаде към Ханке, Пишчек само го съпроводи и изгледа как силният удар на нападателя от двадесетина метра опъна мрежата и взриви стадиона – 1:1.

Клоп реагира, пусна Бариос и Блашиковски, Борусия Дортмунд натисна. В 78-ата минута при добра атака Левандовски вкара топката в мрежата, но съдията отмени гола поради засада на подалия Гроскройц. Тънко, но правилно решение.

Две минути преди края Хумелс стреля с глава към вратата на Гладбах, но уцели съотборника си Бариос, който "спаси" топката. Така резултатът остана равен и двата отбора се смъкнаха с по една позиция в класирането с по 30 точки - една по-малко от Байерн.

Борусия Мьонхенгладбах – Борусия Дортмунд 1:1

0:1 Левадновски (39)

1:1 Ханке (72)

Борусия Мьонхенгладбах: тер Стеген, Янчке, Щранцл, Данте, Дамс, Нордвейт, Нойщетер, Херман, Аранго, Ханке (90+1 Брауерс), Бобадия (84-Леки)

Борусия Дортмунд: Вайденфелер, Пишчек, Фелипе Сантана, Хумелс, Шмелцер, Гюндоган, Кел, Гьотце (77-Бариос), Кагава (77-Блашиковски), Гроскройц (88-Перишич), Левандовски