Борусия Дортмунд разби с 5:1 Волфсбург и се изкачи на второ място в Бундеслигата. Серията без поражение вече е от шест срещи – пет победи и едно реми.

В началото Волфсбург установи лек превес, който доведе до няколко корнера и мелета пред Вайденфелер, без сериозно да застрашат вратата му. Още при първата си силна акция обаче шампионите поведоха – след тъч Кагава намери Гьотце, той промуши топката между краката на Кирякос и откри резултата – 1:0.

Футболистите на Феликс Магат се стъписаха от попадението, неуспешният сезон досега натежа отново в краката и играта на гостите се разпадна. В 25-ата минута Шмелцер отправи силен удар и само Беналио на вратата предотврати втори гол.

В следващите минути двата отбора си размениха по една „външна” греда – Гроскройц за Дортмунд и Манджукич за Волфсбург бяха близо до гола, но и си останаха само близо.

Домакините нанесоха удара си в 45-ата минута. Бендер открадна топка в центъра, последва пас към Левандовски, който продължи към Кагава. Японецът напредна сам и преодоля вратаря – 2:0.

През второто полувреме играта стана още по-интересна. При една от редките си контри Волфсбург намали – в 59-ата минута Дежага проби по крилото, а когато Треш подаде към Хлеб Вайденфелер се подхлъзна и белорусинът нямаше проблеми да вкара.

Дортмунд обаче отвърна на мига – в 61-ата минута Пишчек продължи корнер към Бендер, който на втората греда с глава възстанови статуквото. След още пет минути Кагава изведе Левандовски сам срещу вратаря и полякът не сбърка – 4:1.

Мачът бе решен, докрая обаче Борусия Дортмунд доразнебити противника. В 78-ата минута Гьотце вкара втория си гол след като се озова сам срещу Беналио. Защитата на Волфсбург не приличаше на нищо днес.

Борусия Дортмунд е вече само на две точки от Байерн, които играят утре.