Убедителна победа постигна Шалке в Лига Европа. Отборът на Хууб Стевенс отнесе с 5:0 кипърския АЕК в Ларнака, а нападателят Клаас-Ян Хунтелаар вкара два гола. Победата е най-голямата в историята на Шалке в евротурнирите като гост.

След като титулярният вратар Ферман отпадна контузен до края на сезона, треньорът пусна в игра 21-годишния Ларс Унерщал. Изглежда той ще пази докато се осъществи привличането на бившата звезда Тимо Хилдебранд.

Шалке реши срещата през първото полувреме. Още с първия си удар във вратата германците поведоха – в 23-ата минута Луис Холтби намери целта с удар от 20 метра, след още десетина минути с глава Хунтелаар на практика реши изхода от двубоя.

Стопроцентовата успеваемост на играчите на Шалке се запази – в 40-ата минута при третия удар във вратата на АЕК падна и третия гол. Фукс центрира от корнер към близката греда и Хьоведес с глава насочи топката където трябва – 0:3.

На полувремето Стевенс извади Раул, за да пази силите му за тежкото гостуване на Байер Леверкузен през уикенда в Бундеслигата.

През втората част Шалке разиграва спокойно топката, в очакване времето да минава. Холтби и Дракслер пропуснаха чисти положения. Дракслер обаче се поправи в 85-ата минута, когато след пас на Хьоведес вкара на празна врата четвъртия гол.

Две минути по-късно Хунтелаар отбеляза куриозен гол – защитник върна безхаберно към вратаря, но там бе холандецът, който заобиколи стража и направи 5:0 за Шалке.

С това холандският нападател отново показа силната си форма. Той има вече общо 13 гола в 15 срещи през сезона във всички турнири. Хунтелаар стана и голмайстор на евроквалификациите с Холандия, вкарвайки 12 гола.

В другия мач от групата отборът на Стяуа беше тежко разбит в Израел – 0:5 срещу Макаби. Три гола паднаха до почивката като третото попадение бе от дузпа, заради която Бикфалви беше изгонен с червен картон.

През второто полувреме и Валентин Илиев бе изгонен, Макаби първо изпусна дузпа, но после Тауата и Веред докараха нещата до разгром на румънците.

След победата си Шалке е лидер със 7 точки, Макаби има една по-малко. Стяуа и АЕК са на последните две места и вероятно ще си останат на тях.