Впечатлавяща продукция представи Байерн Мюнхен, разгромявайки Херта с 4:0. Баварците вкараха три гола в първите 13 минути и решиха изхода, показвайки футбол от висока класа.

Освен това отборът отново не допусна гол – вече 748 минути в Бундеслигата и 1108 минути във всички мачове. Това е ново подобрение на клубния рекорд!

Хайнкес започна с най-доброто, което разполага като само Рафиня и Робен отсъстваха от състава поради травми. Още във втората минута Рибери можеше да открие, но Хубник успя да спре топката преди голлинията.

После головете заваляха. В 5-ата минута Швайнщайгер открадна топката, намери Рибери, който подаде към Гомес. Нападателят се завъртя, прокара кълбото между краката на Хубник и с удар от 20 метра откри резултата.

Две минути след това Боатенг проби със сила отдясно, върна топката към точката на дузпата, където Рибери я засече в мрежата – гол и 2:0. В 13-ата минута пък с удар от централна позиция оставеният непокрит Швайщайгер направи резултата класически.

Байерн продължи тотално да доминира, до края на полувремето Рибери си правеше каквото поиска на терена. Той можеше да покачи резултата, но топката рикошира в корнер. Томас Мюлер пък направи фрапантен пропуск когато в 35-ата минута, изведен фамозно от Швайнщайгер пред празната врата прати топката над гредата.

Малко преди почивката Боатенг, който направи много силен мач, стреля по диагонал, но топката излезе в аут. Гостите се отърваха от още попадения през първата част.

През второто полувреме баварците понамалиха темпото, с мисъл за предстоящия мач в Шампионската лига срещу Наполи. В 55-ата минута бившият вратар на отбора Томас Крафт спаси нов гол като отрази голов удар на Филип Лам.

В 68-ата минута Марио Гомес направи 4:0. Съдията даде много пресилена дузпа за спъване на Франк Рибери, а въпреки, че Крафт закачи топката, ударът на нападателя от точката прати топката в мрежата.

С победата си Байерн остава на върха на класирането с 22 точки, вече с пет повече от преследвача си Борусия Мюнхенгладбах – единственият отбор, победил и вкарал гол на баварците през този сезон.

Байерн – Херта 4:0