С гол в добавеното време резервният отбор на Германия стигна до 2:2 при гостуването на Полша в приятелски мач. Срещата бе драматична и с много положения.

Домакините се виждаха победители когато поведоха в 90-ата минута с гол от дузпа. Накрая обаче така и останаха без победа срещу германците в 17-ия мач между двете страни.

Йоахим Льов бе решил да експериментира и започна с цели седем нови титуляри в сравнение с победния мач срещу Австрия. Той обаче отново игра със същата си нова схема – 4-1-4-1.

При нея има само един дефанзивен халф (днес Ролфес) и петима офанзивни футболисти. Според треньора тази нападателна схема е следващата крачка в развитието на отбора по пътя към евротитлата догодина. Защитата днес обаче бе слаба.

Макар и с експериментален състав германците започнаха силно мача, улеснени и от бъркащата полска отбрана. Още в 5-ата минута Гьотце изведе Клозе на отлична позиция, но той би слабо и пропусна сигурен гол.

Малко по-късно полският вратар изби удар на Лам. При ответната атака Пешко се възползва от неориентираността на Мертезакер за да излезе сам срещу Вийзе, но не можа да го преодолее.

След бурното начало играта се пренесе в центъра, с леко германско предимство. В 27-ата минута отдясно Пешко пропусна нов чист гол като стреля в аут, след като надбяга безнадеждно бавния Треш. Шюрле върна жеста с пропуск пред другата врата.

Последва нов германски натиск - в 40-ата минута Клозе направи фрапантен пропуск. Минути по-късно вратарят спаси силен изстрел на Подолски, както и първата добавка на Клозе. Втората „излетя в космоса”. Накрая на полувремето Пешко оформи хеттрик от пропуски сам срещу Вийзе.

В 54-ата минута поляците поведоха. Слабият Мертезакер остави нова пролука в центъра на отбраната и чрез Дудка топката стигна до Левандовски, който откри – 1:0.

В игра се появи Томас Мюлер и в 67-ата минута той изкара дузпа за своя отбор след като малко подведе съдията с падането си. Тони Кроос хладнокръвно литна вратаря – 1:1. В 81-ата минута полякът Гловацки бе изгонен.

Мачът вървеше към хикс когато Боатенг проспа едно влизане на Брожек, който се измъкна и бе спънат от Вийзе. Блашиковски бе точен от дузпата – 2:1.

В 4-ата минута на добавеното време обаче германците попариха поляците – Мюлер вдигна отдясно и останал сам Какау изравни – 2:2!

Полша – Германия 2:2

1:0 Левандовски (54)

1:1 Кроос (68-дузпа)

2:1 Блашиковски (90-дузпа)

2:2 Какау (90+4)

Полша: Шчезни, Василевски (72-Глик), Перкис, Гловацки, Вавржиняк, Муравски, Дудка, Блашиковски, Миржейевски, Пешко (65-Матучик), Левандовски (80-Брожек)

Германия: Вийзе, Треш, Мертецакер, Боатенг, Лам (46-Шмелцер), Ролфес (77-Бендер), Шюрле, Гьотце, Кроос, Подолски (60-Мюлер), Клозе (46-Какау)