Нова победа със силна игра постигна Германия – 6:2 в „братската битка” с Австрия. Това е осми пореден успех на отборът на Йоахим Льов в групата. С победата класирането за Европейското първенство вече е факт и на теория.

Льов започна със очаквания състав, от който отсъстваше Пер Мертезакер, останал резерва. Подчертано офанзивната формация на германците просто прегази противника.

Още в 8-ата минута Йозил откри резултата с хубаво воле по диагонал от границата на наказателното поле. В 23-ата минута халфът вкара втория гол след хитър пас Клозе.

Шест минути по-късно нещата придобиха засрашителен за австрийците развой. След отличен пробив на Бадщубер Подолски направи резултата 3:0! Германците имаха пълно превъзходство, владееха топката в 61% от това първо полувреме.

В 42-ата минута след два паса по дължина и центриране Арнаутович вкара попадение за Австрия с глава. Малко след това вратарят Грацай отрази силен удар на Подолски и предотврати нов гол.

Още с подновяването на играта Йозил вкара третото си попадение, оформяйки хеттрик си. Той бе изведен от Мюлер и след лек рикошет топката се озова в мрежата. В 51-ата минута обаче Харник върна гола – 4:2.

След това Йоахим Льов предприе промени и се видя за пореден път какво имат германците в запас в младия си отбор. На терена се появиха Андре Шюрле и Марио Гьотце.

В 84-ата минута първият вкара петия гол, а  минута преди края след асистенция на Мюлер Гьотце отбеляза страхотен гол от въздуха – 6:2 за Германия.

Германия – Австрия 6:2