В Германия интригата за първото място се позаплита отново. Байер Леверкузен победи с 2:0 Шалке и скъси още повече аванса на лидера Дортмунд – вече само седем точки.

Байер, които през седмицата отпаднаха от Лига Европа, започнаха силно, но Нойер спаси отлично няколко удара. В 17-ата минута обаче и той не можа да направи нищо срещу страхотния удар на Дердюк в горния десен ъгъл – 1:0.

Десет минути след това при центриране на Ренато Аугусто Метцелдер с глава си вкара автогол в опит да изпревари Сам. Разликата в резултата вече стана сериозна, а Байер изцяло контролираше играта срещу безличните Шалке.

И през втората част защитата на гостите бъркаше. Новият треньор Ралф Рангник ската и не пое веднага тима, чак в понеделник ще влезе във функциите си. Без треньор Шалке изглеждаше зле.

Мачът се поизнерви, звездите Балак от Байер и Раул от Шалке получиха жълти картони. В 67-ата минута гостите можеха да вкарат гол, но ударът на Хурадо бе страхотно отразен от Рене Адлер.

Байер има 55 точки, а Дортмунд води с 62. Докрая на първенството остават седем кръга.

Пред портите на Байер стои нов треньор - Робен Дут идва от Фрайбург, всичко е договорено, твърди списание Кикер. Юп Хайнкес пък е пред това да поеме Байерн.