Футболът е интересна игра. Байерн надигра Интер в сряда, а накрая загуби. Днес Фрайбург надигра Байерн, и накрая загуби – 1:2. С късметлийска победа баварците останаха в борбата за първите места.

Байерн е на четвърто място с 48 точки, две по-малко от третия Хановер и четири от втория Байер, който има мач по-малко. Битката за Шампионската лига продължава.

Ван Гаал не можеше да разчита на Брено, който е наказан, но и с оглед на катастрофалната си игра с Интер едва ли щеше да играе. Вместо него в отбрана бе върнат Луис Густаво, а неговото място в центъра бе заето от Тони Кроос.

Фрайбург започна да напада шампионите още от първата минута. Сред игровото превъзходство на домакините обаче Байерн бързо вкара гол – в 9-ата минута Рибери центрира от пряк свободен удар и Гомес с глава бе точен – 0:1.

В 14-ата минута Томас Крафт обаче закъсня срещу Макиади и го събори в наказателното поле – дузпа за Фрайбург. Сисе обаче би слабо и Крафт спаси.

Байерн обаче бяха толкова зле, че само три минути след това получиха гол. След дълго разбъркване Сисе бе най-съобразителен и поправи пропуска си  - 1:1.

Домакините продължиха да нападат, Макиади и Сисе отправиха нови удари срещу неузнаваемите шампиони. В 30-ата минута ван Гаал извади Аржен Робен от игра. Шест минути след това Макиади направи нов голям пропуск.

След почивката Байерн опита да натисне, но голови положения липсваха. По-точно имаше, но за Фрайбург. В 58-ата минута отново Макиади направи голям пропуск.

Върхът в некоординираността на действията на Байерн настъпи когато ван Буйтен опита да изчисти една топка, нацели обаче Пранич и само бързата реакция на Крафт предотврати позорния автогол.

Ван Гаал опита със смени да промени нещо, пусна Клозе, Тимошчук. Байерн направи някакъв натиск и бе близо до победен гол в 84-ата минута. Тогава Алтънтоп изведе Рибери, чийто удар бе спрян от вратаря Бауман, а Топрак изрита топката преди голлинията.

Фрайбург пропусна много голове, изпусна Байерн. А накрая и точката – две минути преди финала Рибери със страхотен удар от 25 метра донесе победата на шампиона – 1:2!

В петминутното продължение нов обрат бе невъзможен и Байерн удържа трите точки.

Фрайбург – Байерн 1:2