Наполи загуби от РБ Лайпциг с 1:3 в първи двубой от 1/16-финалите на Лига Европа, игран на стадион "Сан Паоло".

Футболистите на треньора Маурицио Сари демонстрираха много плаха и вяла игра, докато с агресивните си действия гостите от Германия показаха, че второто място в Бундеслигата миналия сезон не е случайност.

Адам Унас откри резултата в полза на "небесносините", но два гола на Тимо Вернер и един на Брума дадоха солидна преднина на Лайпциг преди реванша. Втората среща между двата тима е след точно една седмица.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/LvSOKpJ6hYI" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

В началото на срещата гостите владееха повече топката и първи стигнаха до опасно положение. Това се случи в 18-ата минута, когато Юсуф Поулсен засече центриране в наказателното поле и намери пространство за удар. Топката обаче мина встрани от лявата греда.

Две минути по-късно хитро подаване намери Хосе Кайехон на границата на наказателното поле и той насочи топката под напречната греда. Петер Гулачи почти беше хванат в крачка, но успя да спаси брилянтно в последния момент.

В 30-ата минута Наби Кейта изстреля топката към вратата от много обещаваща позиция извън наказателното поле, но тя беше геройски блокирана от Калиду Кулибали.

В следващите минути гостите продължиха да контролират играта и често стигаха до опасна близост до вратата на Наполи, но италианското катеначо си каза думата и "небесносините" не позволиха да се стигне до попадение през първото полувреме.

Втората част започна по перфектен начин за домакините и те откриха резултата в 52-ата минута. Адам Унас нахлу на скорост в наказателното поле нанесе нисък удар по диагонал към долния ляв ъгъл, при който топката се отби от гредата и влезе във вратата.

Попадението обаче не уплаши футболистите на Лайпциг и те продължиха да атакуват неуморно. Това най-после даде резултат в 61-ата минута, когато Тимо Вернер получи прекрасно подаване от Кевин Кампл. Футболистът без да се замисли прати топката в долния ляв ъгъл - 1:1.

В 71-ата минута Лоренцо Инсиние получи добро подаване в наказателното поле и пропусна златен шанс, след като стреля мощно към вратата. Стражът Петер Гулачи обаче направи великолепно спасяване и предотвати опасността.

Три минути по-късно Юсуф Поулсен прати хубав пас към Брума и той запази хладнокръвие, за да отбележи ниско в средата на вратата за 1:2.

В последните секунди на двубоя при опасна контраатака Емил Форсберг демонстрира страхотен поглед и подаде към Тимо Вернер, който от вътрешността на пеналтерията оформи крайния резултат.

Наполи - РБ Лайпциг 1:3

Голмайстори: Адам Унас (52), Тимо Вернер  (61, 90+3), Брума (74)

Наполи: Рейна, Маджо, Тонели, Кулибали, Хисаж (Руи 53'), Рог, Диавара, Хамшик (Инсиние 53'), Унас (Алан 61'), Желински, Кайехон
Треньор: Маурицио Сари

РБ Лайпциг: Гулачи, Лаймер, Орбан, Упамекано, Клостерман, Забицер, Кампл, Кейта (Деме 86'), Брума (Форсберг 79'), Вернер, Поулсен (Огюстен 82')
Треньор: Ралф Хазенхютъл