Сампдория остави рома в шести пореден мач във всички турнири без победа, след като спечели мача от 22-ия кръг с 1:0 на Стадио Олимпико.

Срещата ще се запомни с невероятната игра на двамата вратари, които демонстрираха поредица от майсторски спасявания. Стражът на гостите Емилиано Вивиано дори отрази дузпа, изпълнена неособено качествено от Алесандро Флоренци преди почивката.

Дуван Сапата вкара единствения гол в мача 10 минути преди края след центриране на Никола Муру и грешка в защитата на домакините.

Общо по 10 удара попаднаха в очертанията на двете врати, а общо изстрелите бяха 18 за Рома и 19 за Сампдория. Но Алисон до гола, и Вивиано бяха просто зашеметяващи в класата си. След този резултат Рома остана на 5-о място с 41 точки, а Сампдория е на 6-а позиция, но вече с 37.