След 2 поредни равенства, европейският шампион Португалия спечели последната си контрола преди световните финали, след като срази Алжир с 3:0 в Лисабон.

Кристиано Роналдо записа първото си участие в подготвителните мачове, но не успя да се разпише. Като цяло обаче домакините доминираха и съвсем закономерно спечелиха, а в центъра на вниманието застана Гонсало Гедеш, който реализира на два пъти.

Само след седмица португалците ще открият участието си в Русия в сблъсък с другия фаворит в групата Испания, така че трябва да бъдат максимално добре подготвени.

Голямата новина в състава на Португалия бе завръщането на суперзвездата Роналдо, който пропусна предишните две контроли, получил почивка след финала в Шампионската лига, но сега носеше националния екип за 150-и път. За гостите, които няма да бъдат в Русия, се открояваха Риад Марез, Набил Бенталеб и Ислам Слимани.

Веднага след началото Бернардо Силва проби и бе спрян с нарушение. Роналдо стреля в стената, а при добавката Жоао Моутиньо не бе точен, след като и вратарят Салхи го притесни.

Иберийците очаквано установиха контрол и в 7-ата минута Роналдо стреля неточно, а малко след това и отбеляза, но попадението бе отменено заради тънка засада.

В 17-ата минута обаче, всичко бе наред. Бернардо Силва взаимодейства отлично с Гонсало Гедеш, отклонявайки топката с глава и младокът от ПСЖ завърши категорично.

Малко след това Роналдо излезе сам срещу вратаря, макар и под ъгъл, стреля силно, но стражът на Алжир успя леко да отклони и по този начин да спаси.

Тимът от Северна Африка не успяваше да направи нищо в предни позиции и логично Португалия стигна и до нов гол. Роналдо проби отляво, центрира перфектно и Бруно Фернандес отбеляза с глава първия си гол за националния тим.

Скоро след почивката Кристиано на два пъти бе близо до гол, но ударите му бяха отразени от вратаря Салхи. В 55-ата минута обаче Гедеш вкара втория си гол в двубоя, засичайки с глава центриране на Герейро и реализирайки с мощен удар.

Малко след  това той бе близо и до хеттрика си, но ударът му бе блокиран от Манди. Последваха няколко смени от Фернандо Сантош, но въпреки това тимът му вкара нов гол чрез Жоао Марио. Реферът обаче се консултира със системата за видеоповторение и отмени попадението заради игра с ръка на Гедеш в началото на атаката.

В добавеното време Алжир стигна до най-доброто си положение и резервата Судани стреля опасно с глава, но Руи Патрисио направи страхотно спасяване, за да запази сухата мрежа.

Португалия - Алжир 3:0

1:0 Гонсало Гедеш 17
2:0 Бруно Фернандес 37
3:0 Гонсало Гедеш 55

Португалия: Руи Патрисио, Седрик Соарес, Пепе, Бруно Алвеш (57 Фонте), Герейро (57 Марио Руи), Карвальо (64 Куарешма), Моутиньо (75 Жоао Марио), Бернардо Силва (64 Адриен Силва), Бруно Фернандес, Гедеш, Роналдо (74 Андре Силва)
Алжир: Салхи, Манди, Меджани (72 Бунеджа), Бенмуса, Ферхат, Буханшуш (57 Бенхемаса), Бенталеб, Бенсебайни, Марез, Слимани (88 Судани), Брахими