Кризата в Милан продължава с пълна сила, след като тимът на Дженаро Гатузо загуби на своя "Сан Сиро" с 0:2 от Аталанта.

Това стана в среща от 18-ия кръг на италианския елит.

След този мач "росонерите" остават с 24 точки в актива си и тимът е на незавидното 10-о място в таблицата.

Първото попадение в мача бе дело на Кристанте, който се разписа в 32-ата минута, а второто - чрез Иличич в 71-ата минута.

Доста интересно е да се отбележи, че халфът на бергамци е продукт на школата именно на Милан, но така и не получи никакъв шанс в тима.

Това е второ поредно поражение от Милан след това от Верона.

Срещата започна с опити на домакините да наложат натиск, но не им се получи.

Още в 7-ата минута "червено-черната" отбрана трябваше да блокира удара на Спинасола, който можеше като нищо да се превърне в гол.

В 14-ата минута реферите използваха системата ВАР, която показа, че Милан не е вкарал гол, макар че домакините бяха убедени, че са повели.

Две минути по-късно Бонучи засече една топка от добра позиция в наказателното поле, но тя премина над вратата.

Последваха добри инути на домакините и Монтоливо отправи силен удар, който бе спасен от вратаря.

В 32-ата минута гостите нанесоха тежък удар на Милан и поведоха.

След една избита от Доннарума топка намиращият се на близката врата Кристанте успя да я вкара.

До почивката липсваха повече голове, а първите минути на второто полувреме домакините се втурнха в атака.

В 54-ата минута Борини отправи доста неточен удар над вратата, а минута след това след удар на Калинич също имаше отличен шанс,но, отбраната на гостите се намеси.

В 71-ата минута гостите стигнаха до втори гол с който убиха каквато и да е интрига, като той бе на Иличич, който не пропусна да реализира от няколко метра.