Нюкасъл постигна сензационна победа с 1:0 над Манчестър Юнайтед в среща от 27-ия кръг на Висшата лига, която се игра на стадиона на "свраките".

Единственото попадение за домакините бе дело на Ричи и той бе точен в 65-ата минута на срещата.

Така на практика Моуриньо продължава да играе не особено успешно като гост на този противник.

Въпреки поражението, Юнайтед остава на втората позиция в класирането и има в актива си 56 точки.

"Свраките" пък се изкачиха до 13-ото място и са с 28 точки в актива си.

Домакините имаха страхотен шанс да стигнат до гол още в 5-ата минута, но Де Хеа се намеси отлично след удар на Шелви.

Топката попадна в халфа след рикошет в стената от фаул, но испанският страж се намеси отлично.

В следващите минути обаче Юнайтед започна да се активизира и създаде няколко добри атаки.

Марсиал отправи силен удар, но защитник на домакините успя да блокира топката.

Малко след 20-ата минута и Санчес имаше шанс, но предпочете да подава на Лукаку. Белгиецът обаче не уцели топката.

В 35-ата минута Марсиал излезе сам срещу вратаря и опита да прекара топката между него, но стражът се справи отлично и с крак успя да отрази удара.

Малко преди самия край след удар на Лукаку топката бе отклонена и мина над вратата.

Второто полувреме започна по-силно за Юнайтед и в 53-ата минута гол на тима бе отменен.

Няколко минути след това Алексис се озова в наказателното поле и след няколко страхотни финта потърси вратата, но ударът му мина встрани нея.

В 60-ата минута пък Санчес не успя да вкара на празна врата, след като се засуети.

Пет минути след това Нюкасъл поведе в резултата. Гейл отклони една топка към Ричи, който с много хубав удар от няколко метра не остави шансове на противниковия страж.

Малко след това Дубравка спаси удар на Йънг, а до самия край на срещата така и нямаше повече попадения.

НЮКАСЪЛ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:0
1:0 Ричи (65)

НЮКАСЪЛ: Дубравка, Йедлин, Ласелс, Лежюн, Дъмет, Ричи, Диаме, Шелви, Кенеди (84 - Атсу), Перес, Гейл (80 - Хоселу)

МАН ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Валенсия, Смолинг, Джоунс, Йънг, Матич (77 - МакТомини), Погба (66 - Карик), Марсиал, Лингард (66 - Мата), Санчес, Лукаку