Манчестър Сити постигна победа с 5:1 над Лестър в среща от 27-ия кръг на Висшата лига, която се игра на "'Етихад".

Мениджърът на "гражданите" се довери на новото попълнение Лапорт в центъра на отбраната, а капитанът Венсан Компани остана на пейката.

Въпреки множеството си кадрови проблеми заради травмите на Делф, Жесус, Менди, Сане и Силва, "гражданите" показаха добра игра и стигнаха до така ценния успех.

Стърлинг откри в 3-ата минута, но Варди изравни в 24-ата и така завърши почивката.

След нея обаче Сити се развихри и с четири попадения на Агуеро, които паднаха в 48-ата, 53-ата, 77-ата и 90-ата минути стигна до крайния успех.

Де Бройне изигра впечатляващ мач за домакините и асистира за първите трите гола на тима си.

Не може да не се отбележи също, че бойкотът на Рияд Марез приключи и той се появи в игра като смяна за гостите.

Сити е лидер със 72 точки след този мач, с 16 повече от втория Юнайтед.

Срещата започна по изключителен начин за домакините, които стигнаха до попадение в 3-ата минута.

Стърлинг се възползва от прекрасно центриране на Де Бройне и от далечната греда засече топката във вратата.

Въпреки, че показаха по-добър футбол, домакините инкасираха попадение в 24-ата минута.

Варди успя да изравни след прекрасен удар по земя от границата на наказателното поле.

До почивката така и не паднаха повече попадения, но след това стана интересно.

Само две минути след подновяването на играта Агуеро върна аванса на Сити.

Аржентинецът бе намерен от Де Бройне пред границата на малкото наказателно поле и вкара в опразнената врата.

Блестящият в този мач белгиец изработи и третия гол за своя тим и така се отличи с три асистенции по време на срещата.

Той изведе Агуеро добре в 53-ата минута и аржентинецът с доста силен удар в близкия ъгъл матира противниковия страж.

В 77-ата минута Агуеро оформи  хеттрика си, след като се възползва от подарък от противниковия страж и без проблем го прехвърли.

В 90-ата минута Агуеро вкара изумителен гол от дистанция, като топката разтресе горната греда и тупна зад голлинията.