Дунав и ЦСКА-София излизат в люта битка за челните места в Първа лига на стадиона в Разград. Русенци имат три поредни домакински победи без допуснат гол, докато "червените" ще гонят първа победа на чужд терен, след като в предишните две гостувания загубиха от Верея (0:1) и направи равен с Пирин (1:1).

В състава на "армейците" дебют ще направи новото попълнение Станислав Манолев, а в игра се завръща централния бранител Рафаел Перес. В лагера дна Дунав има една промяна от последния мач (Черно море 4:0) - Петър Патев заменя контузения Тейнур Марем. Ето и съставите на двата отбора:

Дунав - ЦСКА-София 2:0

1:0 Шопов 31

2:0 Огнянов 33

Дунав: Луков, Джалилов, Милчев, Патев, Атанасов, Димов, Раденцов, Ненов, Огнянов, Шопов, Будинов

ЦСКА-Сосфия: Китанов, Манолев, Чорбаджийски, Перез, Недялков, Малинов, Галчев, Десподов, Арсенио, Шимао, Кулма

Проследете двубоя на живо минута по минута в Gol.bg!

1' Начало на мача

5' Равностойни първи минути на двубоя в Разград, двата отбора се захапаха в средата на терена

11' Опасно центриране на Антон Огнянов отляво, Рафа Перес избива в корнер

17' Домакините пренесоха играта в половината на ЦСКА-София, но не успяват да създадат сериозно голово положение

22' Първи голям пропуск за ЦСКА-София! Арсенио центрира остро на втора греда, където Кирил Десподов от няколко метра се размина с топката и не успя да я засече във вратата

24' Силна контра на гостите и мощен пробив през центъра на Густаво Кулма, който стреля по земя от границата на наказателното поле, но вратарят Луков плонжира и изби в корнер

29' Нов шанс за "червените"! Десподов получи отлична топка в наказателното поле, който обаче се засуети и не успя да нанесе завършващ удар

31' ГОООООООООЛЛЛЛЛ!!! Дунав повежда в резултата! Шопов засече с глава центриране отдясно и намери далечния ъгъл на Китанов, който плонжира безпомощно

31' Уникален пропуск за ЦСКА-София! След многоходова атака Кулма от няколко метра по диагонала нацели дясната греда на Луков!

33' ГОООООООООЛЛЛЛЛЛ!! Втори гол за Дунав!! След гредата на "червените" русенци направиха бърза контраатака, завършила с брилянтен удар на Огнянов от над 20 метра, при който топката опъна мрежата в горния ляв ъгъл на Китанов

38' Рафа Перес получи добра топка в наказателното поле и стреля от движение, но над вратата

43' Огнянов опита с глава да прехвърли Китанов, но вратарят на "червените" улови сигурно

45' Край на първото полувреме

46' Начало на второто полувреме

53' ЦСКА-София натиска съперника, но не успява да създаде сериозно голово положение

63' Коварен рикошет за малко да изненада вратаря на Дунав Луков, но топката излезе в корнер

75' "Червените" продължават да имат предимство във владеенето на топката, но без никакъв шанс за гол

81' Най-доброто положение за ЦСКА-София след почивката! След центриране от корнер Чорнаджийски засече топката, но Луков я изби точно под гредата

90+4 Край на мача! Дунав срази ЦСКА-София с 2:0 и отново се изкачва на върха в класирането на Първа лига!