Левски победи категорично Септември София с 4:1 с  в двубой от 22-ия кръг на Първа лига, игран на стадион "Васил Левски".

Футболистите на треньора Делио Роси този път успяха да покажат разнообразие в атака и постигнаха първи успех на стадион "Васил Левски" за този сезон. По два гола отбелязаха Станислав Костов и Габриел Обертан, а почетното попадение за домакините бе дело на Антони Иванов от дузпа.

След тази победа Левски вече е с 45 точки, с 6 по-малко от ЦСКА и Лудогорец. В неделя "зелените" гостуват на Ботев Пловдив.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на починалите Павел Панов и Георги Марков. Почитта към двамата футболисти продължи и в 5-ата минута, след като играта беше спряна за аплодисменти за Георги Марков, който носеше номер 5, докато беше активен състезател. Сектор "Б" пък излезе с транспарант: "Георги ще те помним вечно!"

В следващите минути играта се развиваше предимно в средата на терена, като "сините" бяха с леко териториално превъзходство, което обаче не доведе до опасности пред вратата на домакините.

При първата опасна ситуация дойде и първото попадение. В 29-ата минута Левски най-после успя да организира много хубава атака, която завърши с центриране отдясно на Милош Цветкович в наказателното поле. Там Станислав Костов бе на точното място и засече с глава - 0:1.

Голът повдигна настроението на "сините" и те видимо заиграха по-добре. В 38-ата минута Габриел Обертан комбинира добре с Филипе Нашименто, който успя да си осигури добра позиция за стрелба, но ударът му бе крайно неточен.

В 42-ата минута Станислав Костов получи топката в наказателното поле и върна към Роман Прохазка, който обаче без подготовка също не успя да уцели вратата.

Две минути по-късно отново комбинация между Обертан и Нашименто завъшри с изстрел на португалеца. Вратарят Янко Георгиев обаче се намаси и спаси. Секунди след това Прохазка показа добър мерник  отправяйки отличен удар извън наказателното поле, но стражът на Септември отново бе на място и успя да избие атрактивно топката над вратата с една ръка.

През втората част Левски продължи да бъде по-активният отбор. В 49-ата минута Нашименто центрира опасно от фаул към наказателното поле, където абонатът в тези положения Давид Яблонски бе оставен непокрит, но ударът на защитника с глава мина до гредата.

В 57-ата минута резултатът стана 2:0 в полза на гостите. Оново Станислав Костов успя да се разпише с глава след добро центриране от ъглов удар.

Девет минути по-късно Габриел Обертан направи резултата класически. Прохазка иведе по великолепен начин французина, който елегантно прати топката във вратата на Септември.

В 72-ата минута Прохазка отново реши да пробва късмета си от разстояние, но топката попадна в ръцете на Янко Георгиев.

В 79-ата минута Костов пропусна добра възможност да направи хеттрик. Нападателят овладя топката почти срещу вратата и отправи хубав изстрел. Топката обаче мина на сантиметри от гредата.

В 83-ата минута футболистите на Септември получиха право да изпълнят дузпа, след като Холмар Ейолфсон повали на земята Антони Иванов. Самият халф се нагърби с отговорността и успя да отбележи почетно попадение за домакините, пращайки топката под плонжа на вратаря Божидар Митрев.

В добавеното време на двубоя Обертан оформи крайния резултат с хубав изстрел по трева от границата на наказателното поле.

Септември - Левски 1:4

Голмайстори: Станислав Костов (29, 57), Габриел Обертан (66, 90+1) Антони Иванов (84)

Септември: Янко Георгиев, Богомил Дяков, Асен Чандъров (Антони Иванов 75'), Елтън Дос Рейс, Крис Гади, Борис Галчев, Мартин Тошев, Яя Меледже (Иван Тилев 46'), Мики Орачев, Фабиано Алвеш, Янко Сандански (Ишмаел Байду 71')
Треньор: Николай Митов

Левски: Божидар Митрев, Милош Цветкович, Давид Яблонски, Холмар Ейолфсон, Иван Горанов, Филипе Нашименто (Жорди Гомес 69'), Кали Тиам (Васил Панайотов 76'), Роман Прохазка, Паулиньо (Жерсон Кабрал 67'), Габриел Обертан, Станислав Костов
Треньор: Делио Роси