Шампионът на Италия Ювентус постигна изключително важна победа над своя "Олимпико" с 1:0 над тима на Рома.

Това стана в голямото дерби от 18-ия кръг на италианската Серия "А".

Единственото попадение бе дело на Бенатиа, който се разписа в 18-ата минута на срещата.

След този мач торинци са втори в класирането с актив от 44 точки, като тимът изостава само на един пункт от лидера в таблицата Наполи.

Рома пък е на 4-ата позиция с актив от 38 точки.

Торинци започнаха мача активно и още в 9-ата минута Манджукич имаше шанс да реализира, след като ударът му от близка дистанция от перфектна позиция в наказателното поле премина покрай вратата.

Броени минути след това Де Роси се намеси прекрасно и сложи край на една опасна атака на домакините.

В 13-ата минута Флоренци отправи хубаво воле към противниковата врата, но съжаление то не попадна в очертанията на мрежата.

Все пак пет минути след това Юве реализира.

Първоначално удар на Киелини бива отразен от Алисон, а след това Бенатиа нацели напрегната греда преди най-после да вкара топката в мрежата.

През следващите минути и двата тима създадоха добри атаки, но до почивката чистите шансове бяха минимални.

В 30-ата минута Юве бе на косъм да допусне гол, но стражът на тима Шчесни се намеси феноменално след удара на на Пероти.

Десетина минути след подновяването на играта торинци имаха шанс да удвоят, но Игуаин от добра позиция не успя да вкара.

В 58-ата минута и Джеко имаше страхотна възможност, но се отдръпна за една топка и успя да направа.

Осем минути след това Алисон направи страхотно спасяване след удар на Манджукич, но в крайна сметка стражът успя да се намес отлично и да спаси.

Малко след това Игуаин имаше чудесен шанс да удвои, но от перфектна позиция прати топката високо над напречната греда.

В 80-ата минута Флоренци имаше шанс да изравни, но този път топката му се залости в ръката.

ЮВЕНТУС - РОМА 1:0
1:0 Бенатиа 18

Ювентус: Шчесни, Киелини, Бенатиа, Бардзали, Сандро, Матюиди (79 - Маркизио), Пянич, Кедира, Манджукич, Игуаин, Куадрадо (76 - Бернардески)

Рома: Алисон, Манолас, Фасио, Коларов, Флоренци, Наинголан, Де Роси, Стротман, Ел Шаарауи, Джеко, Пероти